فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران

فایل Google Earth کاربری های منطقه 21 شهر تهران


نقشه گوگل ارث کاربری های مناطق شهر تهران این محصول شامل یک فایل Google Earth است که تمام کاربری های این منطقه را شامل می شود. در این نقشه کاربری تمامی قطعه زمین های این منطقه از شهر تهران براساس مصوبات طرح های تفصیلی شهرداری و شورای شهر تهران مشخص شده که مبنای تصمیمات فعلی شهرداری است. انواع کاربری های شهری شامل مسکونی، تجاری، اداری، گردشگری، بهداشتی درمانی، آموزشی، فضای سبز، صنعتی کارگاهی، نظامی انتظامی، تاسیسات و تجهیزات شهری، و زمین های خالی در این فایل مشخص شده است که در برنامه گوگل ارث قابل نمایش است. با دریافت این فایل به راحتی می توانید وضعیت کاربری هر یک از زمین های اطراف خود و همچنین املاک مورد نظر جهت خریداری یا سرمایه گذاری را بررسی کنید.


نقشه گوگل ارث کاربری های شهری منطقه بیست و یک شهرداری تهران .

برای سرمایه گذاری ملکی لازم است نقشه کاربری های اطراف را بررسی کنید. این نقشه می تواند برای تمامی افرادی که با معاملات ملکی بطور موقت یا حرفه ای سروکار دارند بسیار مفید باشد.

این نفشه یکی از ابزار کلیدی کار مشاورین محترم املاک و دفاتر معاملات ملکی است. این لایه با فرمت kml تمامی کاربری ها در مقیاس بلوک های شهری و تمامی ساختمان ها را شامل می شود و در گوشی های تلفن همراه سامسونگ و ایفون نیز قابل مشاهده است.


نقش و اهمیت نقشه های کاربری شهری در تصمیم گیری های مدیریتی مشاغل و کسب و کار های کوچک
در مقاله کوتاه زیر به نقش و اهمیت نقشه های کاربری شهری در تصمیم گیری های مدیریتی مشاغل و کسب و کار های کوچک اشاره شده است.
در اتخاذ تصمیمات مدیریتی چه در امور سازمانی و کسب و کار های دانش بنیان و چه در امور مدیریت مالی شخصی نقش اصلی و کلیدی که بین یک تصمیم گیری درست و اشتباه تفاوت ایجاد می کند داشتن اطلاعات است. دتاشتن اطلاعات مناسب به درک یک کارشناس و مدیر در شناخت از مسایل و موضوعات کمک قابل توجهی می نماید. دانش یا همان سواد اطلاعاتی درست می تواند موجب پیش بینی بهتر توسط کارشناس، ایجاد خلاقیت مناسب، حل بهتر مسایل، درک بهتر از پیرامون و تغیرات آینده، و همچینین شناخت مسایل حقوقی شود. بنابراین یکی از تفاوت های مدران و کارشناسان موفق نسبت به سایر کارشناسان در این است که کارشناسان و مدریان موفق از اطلاعات بروز و مناسبی برخوردار هستند که در زمان مناسب از آن استفاده می کنند. یکی از ابزارهای ضروری در مشاغل و فعالیت هایی که به زمینه های شهری و برنامه ریزی املاک و کاربری های شهری مربوط می شود. دانستن انواع کاربری های قطعه زمین های یک شهر است. این کاربری ها توسط مراجعه ذیصلاح مانند شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهری تهیه و تصویب می شوندت و سپس در دستور کار شهرداری ها قرار می گیرند. شهر داری ها موظف هستند هر گونه ساخت و ساز و برنامه ریزی هایش تغییرکاری شهری را در چهارچوب این طرح ها به انجام برسانند. بنابراین، تصمیم گیری سایر شهروندان و شاغلین در بخش های مختلف مستلزم این خواهد شد که با تغییرات کاربری مصوب و منطبق و همخوان باشد. درصورتی که فعالیت های اقتصادی و کسب کار ها انطباق لازم را با کاربری های شهری نداشته باشند مراجع قانونی از صدور مجوز های لازم برای این فعالیت ها خودداری می کنند و هر گونه فعالیت اقتصادی از جمله ساخت و ساز، و فعالیت های خدماتی را منوط به کسب مجوز از شهرداری و براساس کاربری های مصوب شهری می دانند. در این موارد لازم است تمامی کاسبان و فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران دانش و اطلاعات درستی از انواع کاربری های شهری در حیطه فعالیت خود داتشته باشند. یکی از ابزارهای کار این مشاغل نقشه های کاربری شهری مصوب شورای شهر است که اجرای آن در دستور کار شهرداری ها قرار دارد. طرح های شهری و طرح های تفصیلی توسط وزارت مسکن و شهرسازی تهیه و پس از تصویب شوراهای اسلامی شهر برای اجرا در دستور کار شهرداری ها قرار می گیرد. این نقشه ها توسط مجموعه فوری اموز براساس قوانین طرح های تقصیلی شهرداری تهران و شورای شهر تهران و از روی اطلاعات مربوطه تهیه و برای استفاده عموم عرضه شده است. امید است این اقدام بتواند در ایجاد عدالت اجتماعی میان تمامی شهروندان موثر باشد و دسترسی عموم مردم را به قوانین صادره بیشتر نماید. براساس قانون طرح های مصوب شهری از جمله طرح تفصیلی که توسط وزارت مسکن و شهرسازی تهیه می شود مصداق قوانین عمومی بوده و آگاهی تمامی شهروندان از این قوانین لازم است.
با توجه به مباحث گفته شده دانش استفاده از اطلاعات تصویی مناسب می تواند موجب ایجاد یک مزیت رقابتی در جهان پویا و پر تحول امروز باشد. درک درست از واقعیات و قوانین از جمله قوانین شهری که دستور کار ارگان های شهری است می تواند موجبات رضایت شهروندان را از این نهاد ها فراهم نموده و با بهبود راندمان کاری این نهاد ها موجبات توسعه کشور عزیزمان ایران را فراهنم نماید. بنابراین تصمیم گیری آگاهانه و پیروی از قوانین از جمله قوانین کاربری شهری می تواند موجب ایجاد زندگی شهری بهتر و عدالت اجتماعی میان شهروندان شود. یکی از لازمه های اطاعت از قوانین از جمله قوانین کاربری های شهری آگاه سازی شهروندان از این قوانین به زبان ساده است تا تمامی متخصصات زمینه های دیگر بتوانند از این قوانین آگاه شده و در امور اقتصادی خود از آنها پیروی نمایند. نهایتا امید است این تلاش ها بتواند قدمی بسیار کوچک در توسعه کشور عزیزمان ایران باشد.
لذا نقشه های کاربری های شهری مناطق بیست و دوگانه شهر تهران توسط مجموعه فوری آموز بصورت فایل های گوگل تنظیم شده است تا بدون نیاز به داشتن نرم افزارهای تخصصی تنها با باز کردن این نقشه درgoogle earth هموطنان عزیز بتوانند به این داده ها دسترسی داشته باشند و تصمیم گیری مناسب تری داشته باشند. این امر می تواند سازگاری و رضایت شهروندان را از شهرداری ها از جمله شهرداری تهران افزایش داده و از حجم کار شهرداری ها بکاهد تا بتوانند به امور مهمتر شهری رسیدگی نمایند. برای دریافت نقشه کاربری شهری هر منطقه لازم است شماره منطقه خود را در قسمت جستجوی سایت فوری اموز سرچ نمایید.

منطقه ۲۱ در جنوب غربی تهران قرار دارد و از شمال به اتوبان تهران-کرج، از جنوب به جاده قدیم تهران-کرج، از شرق به مسیل کن و از غرب به منطقه ۲۲ محدود می‌شود. این منطقه مساحتی حدود ۵۱۵۶ هکتار دارد و در قیاس با سایر مناطق شهر تهران، بزرگ‌ترین منطقه شهرداری است.

امتداد جاده مخصوص کرج در جهت شرق به غرب و بزرگراه آزادگان در جهت شمال به جنوب، محدوده منطقه را به چهار پهنه تقسیم کرده است. این پهنه‌ها در شمال شرقی، جنوب شرقی، شمال غربی و جنوب غربی واقع شده‌اند و به ترتیب مساحت‌های ۷۴۲۷ هکتار، ۱۱۴۷ هکتار، ۱۳۷۱ هکتار و ۲۲۳۵ هکتار دارند.

منطقه ۲۱ دارای دو ارتفاع طبیعی است که باعث میشود هر چه در شمال به سمت جنوب پیش می‌رویم آن را بالاتر از سطح دریا ملاحظه کنیم که درقیاس با بسته بندی راه بزرگ، بسته بندی مطالعات آینده توسعه منطقه انجام شده است و موجب عدم اشغال با دمو ارتفاعی و سقف و جدا سازی پهنه ها و کوچه ها می شود.

انگار هرچه عقد یا رشته راه بزرگ را در مقیاس بدوی ملاحظه کنیم، قطعات آن با ربط کوچه ها در وهله اول راه راه ها و معابر شهری راشناسا خواهیم کرد.

شهرداری منطقه ۲۱، با توجه به تنوع ویژگی‌های منطقه و نقاط قوت و ضعف آن، به دنبال جلب مشارکت بخش خصوصی در توسعه و عمران منطقه است. همچنین، مدیریت مشارکتی در محدوده‌های صنعتی و مسکونی، تدارک صنایع بازیافت، اعمال مدیریت زیست محیطی و حفاظت از منطقه در برابر حوادث غیرمترقبه از جمله اهداف و راهبردهای شهرداری منطقه است. همچنین، ارتقای شرایط سکونت و کار و ایجاد محیط جذاب و شاداب نیز در دستور کار توسعه منطقه 21 بیست و یک قرار دارد.