تصویر محصول ویدئوی آموزشی تبدیل جدول لایه جی ای اس به جدول اکسل

ویدئوی تبدیل جدول GIS به excelاین آموزش ویدئویی روش تبدیل جداول اطلاعات توصیفی یا attribute table شیپ فایل ها در QGIS به به جداول اکسل Excel آموزش می دهد. در این آموزش یاد میگیرید که چطور با استفاده از Field Calculator مساحت متر مربع را با تقسیم بر 10000 به واحد هکتار تبدیل کنید و آن را در یک فیلد جدید ذخیره کنید. اگر میخواهید با استفاده از برنامه QGIS و بدون نیاز به نصب برنامه دیگر جداول لایه های GIS را به اکسل تبدیل کنید این آموزش برای شما مناسب است.

این آموزش به شما می آموزد چطور اطلاعات داخل لایه های GIS را تبدیل به اکسل کنیم.

چطور اطلاعات را در اکسل با سایر اطلاعات تلفیق کنیم؟

چطور پردازش های اکسل را روی داده های مکانی استخراج شده از جی ای اس اعمال کنیم؟

چطور داده های جدول اطلاعات توصیفی shapefile را وارد اکسل کنیم؟ تا برخی پردازش ها و تهیه گزارش و نمودار های کلیدی را با اکسل هم بتوانیم تولید کنیم.

چطور اطلاعات لایه های GIS را وارد اکسل کنیم و در اختیار مدیران و یا کارشناسانی قرار دهیم که با GIS آشنایی ندارند؟

این آموزش فوری به شما یاد میدهد که چطور بتوانید جداول اطلاعاتی لایه های GIS را بصورت اکسل تبدیل کنید و برخی پردازش های آماری و زمین آماری را روی آنها در excel انجام بدهید. این کار باعث می شود که شما در انجام برخی دستورات اکسل راحت باشید و بتوانید آن اطلاعات را بصورت جداولی در گزارش های word یا نمودارهای خود بگنجانید. برای تهیه گزارش های آماری و مصور و تولید اینفوگراف های گیرا و گویا از اطلاعات مکانی و خروجی پردازش های GIS می توانید آنها را ابتدا به اکسل تبدیل کنید و سپس آن را را به دلخواه خود تغییر بدهید. همچنین بعد از پردازش در اکسل می توانید مجدد با استفاده از join کردن آن جداول را به جداول اطلاعات توصیفی لایه در برنامه های ArcGIS یا qgis متصل کنید.

نرم افزار کیو جی ای اس qgis را از این لینک دانلود کنید.

در صورت تمایل، از طریق دکمه خرید زیر این ویدئوی را فوری دانلود کنید.

مشاهده بخشی از ویدئو


مشاهده سایر موارد مورد نیاز شما

مشاهده سایر محصولات فوری آموز


برای دانلود ویدئوی تبدیل جدول GIS به excel از دکمه زیر خرید کنید.