متن مقاله مطالعه نقشه ها و اطلاعات مکانی جغرافیایی محیطی طبیعیت شهری روستایی لوکیشن

How to mix SearchCursor and Update Cursor in ArcGIS Pro

متن مقاله مطالعه نقشه ها و اطلاعات مکانی جغرافیایی محیطی طبیعیت شهری روستایی لوکیشن

کاربردهای نقشه های شهری: راهنما، برنامه ها، قابلیت ها


این مقاله بطور خلاصه و بسیار مفید راهنمای جامعی را برای درک انواع کاربردهای نقشه ها در امور شهری پرداخته است. در این نوشته مهمترین استفاده ها از نقشه های شهری در ابعاد محیطی، برنامه ریزی شهری، تسعه زیرساخت، خدمات زیرساختی، و سایر خدمات شهری بطور مفصل مورد بحث قرار گرفته است. با مطالعه این نوشته شما دانشی همه جانبه از کاربردهای نقشه های شهری در ابعاد مختلف زندگی شهری بدست خواهید آورد. این دانش به شما کمک می کند بهتر بتوانید برای شهرها برنامه ریزی کرده و از امکانات نقشه ها و اطلاعات مکانی در مدیریت و تصمیم گیری های شهری استفاده کنید.


مهمترین کاربردها و استفاده از نقشه های شهری

برنامه ریزی شهری

برنامه ریزی شهری چیست؟

استفاده از نقشه های شهری در برنامه ریزی شهری

حمل و نقل

مسایل حمل و نقل شهری

کاربردهای نقشه های شهری در حمل و نقل

املاک و معاملات ملکی

معاملات املاک شهری

انواع استفاده ها در معاملات مسکن و املاک شهری

گردشگری و توریسم

گردشگری شهری چیست؟

اصلی ترین کاربردهای نقشه ها در گردشگری شهری

اقدامات اضطراری

برنامه ریزی محیطی شهر

توسعه زیرساخت شهر ی

برنامه ریزی برای کسب و کار های شهری

نمایش اطلاعات و آمارهای شهری

مهمترین کاربردها و استفاده از نقشه های شهری

در این جزوه آموزشی به طور مختصر و مفید به برخی از مهمترین کاربردها و استفاده های نقشه های شهری (Urban Maps) پرداخته ایم. این نقشه ها توسط سازمان های مختلف دولتی و خصوصی و برای اهداف و مقاصد مختلف تهیه می شوند. بعضی از مهمترین این نقشه ها در ایران انواع طرح های جامع شهری و همچنین انواع طرح های تفصیلی از جمله طرح های تفصیلی وضع موجود و طرح های تفصیلی پیشنهادی هستند. این طرح ها توسط شهرداری ها پیشنهاد می شوند و بعد از تصویب توسط شوراهای اسلامی شهرها به وسیله نهاد های شهرداری اجرا می شوند. اجرای این طرح ها راهنمایی برای مدیران شهری است که بدانند در چه مکانهایی چه کاربری های را مجوز بدهند و از چه اقداماتی در شهرها جلوگیری کنند. مهمترین کاربری هایی که طرح های تفصیلی دارند کاربری های مسکونی (Residential)، کاربری های تجاری (Commercial)، کاربری های مخلوط تجاری مسکونی (Mix)، کاربریهای فضاهای سبز شهری (Green spaces) و سایر کاربری های شهری هستند.

مدیران شهری با توجه با قانون مصوب طرح تفصیلی مجوزهای نوسازی و تغییرات کاربری را صادر و بر ساخت و سازهای شهری نظارت می کنند. نقشه های کاربری های شهری یکی از ارکان اصلی تصمیم گیری مدیران شهری است. مهمترین کاربردهای این طرح ها و نقشه های شهری در برنامه ریزی شهری شهری جمعیتی و محیطی، برنامه ریزی های توسعه خدمات فرهنگی، توسعه خدمات گردشگری و سایر خدمات شهری است. همچنین از این نقشه ها برای اهداف توسعه زیرساخت هایی مانند خطوط شریانی انرژی و خطوط انتقال نیرو، خطوط انتقال گاز استفاده می شود. برخی از زیرساخت ها مانند توسعه بزرگراه ها و فضاهای سبز نیز از مواردی است که از نقشه های شهری استفاده می شود.

نقشه های شهری برای اهداف مختلفی در برنامه ریزی شهری، حمل و نقل، ناوبری، املاک، گردشگری، واکنش اضطراری در شهرها مانند پناهگاه های اضطراری فوری برای در مواقع بحران های شهری و غیره استفاده می شود. در اینجا 10 کاربرد برتر نقشه های شهری آورده شده است:

1. برنامه ریزی شهری: نقشه های شهری ابزارهای ضروری برای برنامه ریزان شهری برای تجسم و تحلیل کاربری زمین، زیرساخت ها، مقررات منطقه بندی و پروژه های توسعه هستند.

2. برنامه ریزی حمل و نقل: نقشه های شهری به طراحی شبکه های حمل و نقل کارآمد از جمله جاده ها، مسیرهای حمل و نقل عمومی، خطوط دوچرخه و مسیرهای عابر پیاده کمک می کند.

3. ناوبری: نقشه های شهری برای اهداف ناوبری استفاده می شود، به مردم کمک می کند راه خود را در شهرها پیدا کنند، آدرس ها را پیدا کنند و مسیرها را برنامه ریزی کنند.

4. املاک و مستغلات: نقشه های شهری توسط متخصصان املاک برای شناسایی مرزهای ملک، ارزیابی ارزش املاک و تجزیه و تحلیل روندهای بازار استفاده می شود.

5. گردشگری: نقشه های شهری برای گردشگران برای کاوش در شهرها، مکان یابی جاذبه ها، رستوران ها، هتل ها و سایر نقاط دیدنی ارزشمند است.

6. واکنش اضطراری: نقشه های شهری برای امدادگران اضطراری برای برنامه ریزی و هماهنگی عملیات نجات، مکان یابی امکانات اضطراری، و ارزیابی خطرات در طول بلایا بسیار مهم است.

7. برنامه ریزی زیست محیطی: نقشه های شهری برای نظارت و مدیریت منابع محیطی مانند پارک ها، فضاهای سبز، بدنه های آبی و زیستگاه های حیات وحش استفاده می شود.

8. توسعه زیرساخت ها: نقشه های شهری در برنامه ریزی و مدیریت پروژه های زیربنایی، مانند تاسیسات، مخابرات و خدمات عمومی کمک می کند.

9. برنامه ریزی کسب و کار: نقشه های شهری توسط مشاغل برای تجزیه و تحلیل جمعیت شناسی بازار، شناسایی مشتریان بالقوه و انتخاب مکان های بهینه برای فروشگاه ها یا دفاتر استفاده می شود.

10. تجسم داده ها: نقشه های شهری برای تجسم و انتقال داده های پیچیده شهری مانند تراکم جمعیت، نرخ جرم و جنایت، الگوهای ترافیکی و روندهای اجتماعی استفاده می شود.

در ادامه این جزوه مهم بطور مفصل این کاربردهای نقشه های شهری را توضیح داده ایم.

برنامه ریزی شهری

برنامه ریزی شهری چیست؟

برنامه ریزی شهری یک حوزه چند رشته ای است که بر طراحی و شکل دادن به جنبه های کالبدی، اجتماعی و اقتصادی شهرها و مناطق شهری تمرکز دارد. این شامل ایجاد برنامه ها و سیاست هایی برای هدایت توسعه، رشد و احیای فضاهای شهری به شیوه ای پایدار و عادلانه است. برنامه ریزان شهری برای رسیدگی به چالش های مختلف شهرها از لایه ها واطلاعات GIS شهری برای برنامه ریزی شهری استفاده می کنند تا برای حل مسایلی مانند رشد جمعیت، مدیریت کاربری زمین، زیرساخت های حمل و نقل، مقرون به صرفه بودن مسکن، پایداری زیست محیطی و شمول اجتماعی چاره جویی کنند. در این میان کارشناسان GIS با استفاده از نرم افزارهای قدرتمند پردازش مکانی به تحلیل هایی مانند مکانیابی و پهنه بندی در شهرها اقدام می کنند.

برنامه ریزی شهری با در نظر گرفتن عواملی مانند مقررات منطقه بندی، فضاهای عمومی، شبکه های حمل و نقل، مسکن مقرون به صرفه، توسعه اقتصادی و حفاظت از محیط زیست، با هدف ایجاد شهرهای قابل زیست، سرزنده و تاب آور ایجاد می کند. همچنین از این نقشه ها برای بررسی نقشه های شواهد تاریخی و گذشته شهرها استفاده می کنند. برنامه ریزان با سازمان های دولتی، سهامداران جامعه، توسعه دهندگان و سایر متخصصان برای ایجاد طرح های جامعی که نیازهای گروه های مختلف را متعادل می کند و رفاه بلندمدت ساکنان شهری را ارتقا می دهد، همکاری می کنند.

استفاده از نقشه های شهری در برنامه ریزی شهری

1. به طور کلی، برنامه ریزی شهری نقش مهمی در شکل دادن به بافت کالبدی و اجتماعی شهرها، تقویت توسعه پایدار، افزایش کیفیت زندگی، و ارتقای محیط های شهری فراگیر و در دسترس برای همه ساکنان دارد.

برنامه ریزی کاربری اراضی: نقشه های شهری برای تعیین مناطق مسکونی، تجاری، صنعتی، تفریحی و سایر کاربری ها در داخل شهر یا منطقه شهری استفاده می شود.

2. مقررات منطقه بندی: نقشه های شهری به برنامه ریزان شهری کمک می کند تا با نمایش بصری مناطق مختلف منطقه بندی و محدودیت های کاربری زمین، مقررات منطقه بندی را اجرا کنند.

3. برنامه ریزی زیرساخت: نقشه های شهری برای برنامه ریزی و طراحی سیستم های زیرساختی مانند جاده ها، حمل و نقل عمومی، خدمات شهری و فضاهای سبز برای حمایت از نیازهای جمعیت شهری رو به رشد استفاده می شود.

4. تجزیه و تحلیل تراکم جمعیت: نقشه های شهری به برنامه ریزان شهری کمک می کند تا توزیع و تراکم جمعیت را برای شناسایی مناطق با رشد بالا و مناطق بالقوه برای توسعه تجزیه و تحلیل کنند.

5. برنامه ریزی حمل و نقل: نقشه های شهری برای طراحی شبکه های حمل و نقل از جمله جاده ها، بزرگراه ها، مسیرهای حمل و نقل عمومی، خطوط دوچرخه سواری و مسیرهای عابر پیاده برای بهبود تحرک و کاهش ازدحام استفاده می شود.

6. برنامه ریزی زیست محیطی: نقشه های شهری به شناسایی مناطق حساس زیست محیطی مانند تالاب ها، دشت های سیلابی و زیستگاه های حیات وحش کمک می کند تا از منابع طبیعی در مناطق شهری محافظت و حفظ شود.

7. پروژه های نوسازی شهری: نقشه های شهری برای شناسایی مناطق آسیب دیده یا مناطقی که نیاز به توسعه مجدد دارند و برنامه ریزی پروژه های احیا برای بهبود کیفیت زندگی ساکنان استفاده می شود.

8. حفاظت تاریخی: نقشه های شهری به شناسایی و حفظ بناهای تاریخی، نشانه ها و مناطق برای حفظ میراث فرهنگی و شخصیت یک شهر کمک می کند.

9. مدیریت بلایا: نقشه های شهری در برنامه ریزی آمادگی و واکنش در برابر بلایا برای شناسایی مسیرهای تخلیه، پناهگاه های اضطراری و زیرساخت های حیاتی در مواقع بلایای طبیعی یا شرایط اضطراری استفاده می شود.

برای مطالعه بیشتر درباره برخی از مهمترین کاربردها و قابلیت های نقشه ها در برنامه ریزی شهری منطقه ای به مقاله 7 نوع از مفاهیم برنامه ریزی شهری مراجعه کنید.

حمل و نقل

مسایل حمل و نقل شهری

برخی از مشکلات رایج در حمل و نقل شهری شامل تراکم ترافیک، زیرساخت های ناکافی حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا، عدم دسترسی افراد دارای معلولیت، نگرانی های ایمنی برای عابران پیاده و دوچرخه سواران و استفاده ناکارآمد از فضا به دلیل اتکای بیش از حد به وسایل نقلیه شخصی است. این مسائل می تواند منجر به افزایش زمان سفر، تخریب محیط زیست، نابرابری های اجتماعی و ناکارآمدی اقتصادی در مناطق شهری شود. پرداختن به این چالش ها اغلب به ترکیبی از مداخلات سیاسی، سرمایه گذاری در گزینه های حمل و نقل پایدار، استراتژی های برنامه ریزی شهری و مشارکت عمومی برای ایجاد سیستم های حمل و نقل شهری کارآمد، عادلانه و سازگار با محیط زیست نیاز دارد.

برخی از داده های اکسل نقشه های ترافیکی و آمارهای میزان و حجم تردد وسایل نقلیه سنگین و سبک در بزرگراه ها در سایت فوری آموز ارائه شده است. برای دانلود آمارهای ترافیکی اعداد و ارقام تعداد ترافیک می توانید به سایت عددایکس مراجعه کنید.

کاربردهای نقشه های شهری در حمل و نقل

در ادامه برخی از استفاده های کلیدی و مهم این نقشه ها در امور حمل و نقل و ناوبری در شهر ها و همچنین ترافیک شهری پرداخته ایم.

1. برنامه ریزی مسیر: نقشه های شهری برای برنامه ریزی مسیرهای حمل و نقل کارآمد برای وسایل نقلیه، عابران پیاده، دوچرخه سواران و سیستم های حمل و نقل عمومی برای بهبود تحرک و کاهش زمان سفر استفاده می شود.

2. مدیریت ترافیک: نقشه های شهری به تجزیه و تحلیل جریان ترافیک، نقاط داغ تراکم و تنگناها برای بهینه سازی زمان بندی سیگنال های ترافیکی، پیکربندی خطوط و طراحی جاده ها برای جریان روان تر ترافیک کمک می کند.

3. برنامه ریزی حمل و نقل عمومی: نقشه های شهری برای طراحی مسیرهای اتوبوس، خطوط مترو و سایر خدمات حمل و نقل عمومی استفاده می شود تا گزینه های مناسب و قابل دسترس برای مسافران فراهم شود.

4. طراحی خط دوچرخه: نقشه‌های شهری به شناسایی مکان‌های مناسب برای مسیرهای دوچرخه، ایستگاه‌های اشتراک دوچرخه و زیرساخت‌های دوچرخه‌پسند کمک می‌کنند تا دوچرخه‌سواری را به عنوان یک روش حمل‌ونقل پایدار ترویج کنند.

5. برنامه ریزی عابر پیاده: نقشه های شهری برای برنامه ریزی مسیرهای مناسب برای عابر پیاده، پیاده روها، معابر و پل های عابر پیاده به منظور افزایش قابلیت پیاده روی و ایمنی برای عابران پیاده در مناطق شهری استفاده می شود.

6. مدیریت پارکینگ: نقشه های شهری در نقشه برداری از امکانات پارکینگ، از جمله پارکینگ ها، گاراژها، و فضاهای پارکینگ در خیابان، برای بهینه سازی در دسترس بودن پارکینگ و کاهش ازدحام ناشی از کمبود پارکینگ کمک می کند.

7. برابری حمل‌ونقل: نقشه‌های شهری برای شناسایی جوامع محروم، بیابان‌های حمل‌ونقل و مناطق با دسترسی محدود به حمل‌ونقل عمومی برای رسیدگی به مسائل عدالت حمل‌ونقل و بهبود دسترسی برای همه ساکنان استفاده می‌شود.

8. یکپارچه سازی چند وجهی: نقشه های شهری ادغام حالت های مختلف حمل و نقل مانند اتوبوس، قطار، دوچرخه و پیاده روی را تسهیل می کند تا ارتباطات بدون درز ایجاد کند و گزینه های حمل و نقل چند وجهی را برای مسافران فراهم کند.

9. برنامه ریزی واکنش اضطراری: نقشه های شهری در برنامه ریزی واکنش اضطراری برای شناسایی مسیرهای تخلیه، نقاط دسترسی وسایل نقلیه اضطراری و مکان های زیرساختی حیاتی برای پاسخ اضطراری کارآمد در هنگام بلایا یا بحران استفاده می شود.

املاک و معاملات ملکی

معاملات املاک شهری

معاملات املاک و مستغلات در یک شهر به معاملاتی اطلاق می شود که شامل خرید، فروش، اجاره یا اجاره املاک در مناطق شهری می شود. این معاملات به طور خاص بر املاک و مستغلات واقع در محدوده شهر، مانند خانه های مسکونی، ساختمان های تجاری، فضاهای اداری، فضاهای خرده فروشی و زمین های خالی در محیط های شهری متمرکز است. معاملات املاک و مستغلات در یک شهر تحت تأثیر عواملی مانند مکان، تقاضای بازار، ارزش املاک، مقررات منطقه‌بندی، توسعه زیرساخت‌ها و روندهای اقتصادی خاص محیط‌های شهری است. این معاملات نقش مهمی در شکل‌دهی منظر شهری، محرک رشد اقتصادی و رفع نیازهای مسکن و تجاری ساکنان شهر و مشاغل دارد. معاملات موفق املاک و مستغلات در یک شهر مستلزم درک عمیق بازار املاک و مستغلات محلی، ملاحظات برنامه ریزی شهری و مقررات قانونی حاکم بر معاملات املاک در شهر است.

برای بررسی قیمت آپارتمان و املاک شهری و تعیین آپارتمان های زیر قیمت و بالاتر از میانگین قیمتی در شهرها به اکسل تعیین قیمت آپارتمان های شهری مراجعه کنید.

انواع استفاده ها در معاملات مسکن و املاک شهری

نقشه های شهری ابزارهای ضروری در صنعت املاک و مستغلات برای اهداف مختلف از جمله:

1. جستجوی املاک: کارگزاران املاک و خریداران بالقوه از نقشه های شهری برای جستجوی املاک موجود در مکان های خاص، مشاهده مرزهای املاک و ارزیابی نزدیکی به امکانات رفاهی، مدارس، پارک ها و سایر نقاط مورد علاقه استفاده می کنند.

2. تجزیه و تحلیل بازار: نقشه های شهری به متخصصان املاک کمک می کند تا روند بازار، ارزش ملک، نرخ اجاره و داده های فروش را در محله ها یا مناطق مختلف تجزیه و تحلیل کنند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد خرید، فروش یا سرمایه گذاری در املاک بگیرند.

3. انتخاب مکان: توسعه‌دهندگان از نقشه‌های شهری برای شناسایی مکان‌های مناسب برای پروژه‌های ساختمانی جدید، مانند توسعه‌های مسکونی، ساختمان‌های تجاری یا املاک با کاربری مختلط، بر اساس عواملی مانند مقررات منطقه‌بندی، تعیین کاربری زمین و تقاضای بازار استفاده می‌کنند.

4. برنامه ریزی کاربری زمین: نقشه های شهری به توسعه دهندگان املاک و مستغلات و برنامه ریزان شهری در درک الگوهای کاربری زمین، پتانسیل توسعه و محدودیت های نظارتی برای هدایت تصمیم گیری در مورد پروژه های توسعه املاک و توسعه مجدد کمک می کند.

5. ارزیابی املاک: ارزیابان املاک و مستغلات از نقشه های شهری برای ارزیابی ارزش املاک، مقایسه قیمت های فروش و تعیین ارزش بازار املاک مسکونی، تجاری یا صنعتی بر اساس موقعیت، اندازه، وضعیت و عوامل دیگر استفاده می کنند.

6. تجزیه و تحلیل محله: نقشه های شهری به متخصصان املاک و مستغلات کمک می کند تا محله ها را ارزیابی کنند، ویژگی های محله، جمعیت شناسی، میزان جرم و جنایت، مناطق مدرسه، و سایر عواملی را که بر ارزش و مطلوبیت دارایی تأثیر می گذارند، ارزیابی کنند.

7. بازاریابی و تبلیغات: آژانس‌های املاک و مدیران املاک از نقشه‌های شهری برای ایجاد فهرست‌های دارایی جذاب بصری، نمایش ویژگی‌های دارایی، برجسته کردن امکانات اطراف و جذب خریداران یا مستاجران بالقوه استفاده می‌کنند.

8. بررسی دقیق: نقشه های شهری در فرآیندهای بررسی دقیق برای تأیید مرزهای دارایی، حق ارتفاق، بارها و سایر ملاحظات قانونی که ممکن است بر معاملات املاک یا مالکیت ملک تأثیر بگذارد استفاده می شود.

9. ارزیابی زیرساخت: توسعه دهندگان و سرمایه گذاران املاک و مستغلات از نقشه های شهری برای ارزیابی دسترسی به شبکه های حمل و نقل، خدمات شهری، خدمات عمومی و سایر عناصر زیرساختی استفاده می کنند که می تواند بر پتانسیل توسعه و ارزش یک ملک تأثیر بگذارد.

10. همکاری برنامه ریزی شهری: متخصصان املاک و مستغلات با برنامه ریزان شهری، معماران و مقامات دولتی با استفاده از نقشه های شهری همکاری می کنند تا پروژه های توسعه املاک و مستغلات را با اهداف برنامه ریزی شهری، طرح های پایداری و نیازهای جامعه برای رشد شهری یکپارچه هماهنگ کنند.

گردشگری و توریسم

گردشگری شهری چیست؟

گردشگری شهری به عمل سفر به شهرها یا مناطق شهری برای اوقات فراغت، تفریح و اکتشاف فرهنگی اشاره دارد. این شامل بازدید از مقاصد شهری برای تجربه جاذبه‌های شهر، مکان‌های دیدنی، مکان‌های تفریحی، مناطق خرید، گزینه‌های غذاخوری و رویدادهای فرهنگی است. گردشگری شهری اغلب شامل فعالیت هایی مانند گشت و گذار، بازدید از موزه، شرکت در کنسرت ها یا نمایش های تئاتر، کاوش در مکان های تاریخی و شرکت در جشنواره ها یا رویدادهای محلی است. مسافران برای غوطه ور شدن در فضای پر جنب و جوش شهرها، آشنایی با فرهنگ و تاریخ محلی و لذت بردن از طیف متنوعی از فعالیت ها و امکاناتی که مناطق شهری ارائه می دهند، به گردشگری شهری می پردازند. گردشگری شهری با درآمدزایی برای مشاغل، حمایت از صنایع محلی و ایجاد فرصت های شغلی در بخش گردشگری نقش بسزایی در اقتصاد شهرها دارد.

اصلی ترین کاربردهای نقشه ها در گردشگری شهری

چگونه از نقشه های شهری در گردشگری استفاده می شود؟

نقشه های شهری به طرق مختلف نقش مهمی در افزایش تجربه گردشگری برای مسافران دارد. در ادامه به برخی از اساسی ترین کاربردهایی که نقشه های شهری آنلاین و نقشه های شهری چاپ شده برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی شهر ها داشته اند، پرداخته ایم.

1. پیمایش: نقشه های شهری به گردشگران کمک می کند تا در شهرهای ناآشنا حرکت کنند، جاذبه های توریستی، هتل ها، رستوران ها و سایر نقاط دیدنی را به راحتی بیابند و برنامه های سفر خود را برای گشت و گذار به طور موثر برنامه ریزی کنند.

2. برنامه ریزی تور: گردشگران از نقشه های شهری برای ایجاد مسیرهای تور شخصی، بازدید از جاذبه های متعدد در یک منطقه خاص، و کشف جواهرات پنهان یا مکان های دور از مسیر بر اساس علایق و ترجیحات خود استفاده می کنند.

3. اکتشاف فرهنگی: نقشه‌های شهری بینش‌هایی را در مورد میراث فرهنگی، مکان‌های تاریخی، موزه‌ها، گالری‌های هنری، تئاترها و رویدادهای فرهنگی که در شهر اتفاق می‌افتد، به گردشگران ارائه می‌دهد و به آنها اجازه می‌دهد تا خود را در فرهنگ و سنت‌های محلی غرق کنند.

4. توصیه‌های محلی: نقشه‌های شهری اغلب شامل توصیه‌هایی برای غذاخوری‌های محلی، کافه‌ها، فروشگاه‌ها، بازارها و مکان‌های تفریحی مورد علاقه مردم محلی است که گردشگران را قادر می‌سازد غذاهای اصیل، خرید و گزینه‌های سرگرمی را تجربه کنند.

5. حمل و نقل عمومی: گردشگران برای پیمایش در سیستم های حمل و نقل عمومی، از جمله مسیرهای اتوبوس، خطوط مترو، شبکه های تراموا، و ایستگاه های اشتراک دوچرخه، به نقشه های شهری تکیه می کنند تا به راحتی و مقرون به صرفه در شهر سفر کنند.

6. ایمنی و امنیت: نقشه های شهری به گردشگران کمک می کند تا محله های امن، خدمات اورژانس، ایستگاه های پلیس، بیمارستان ها و مکان های سفارت را شناسایی کنند و اطلاعات ضروری را برای اطمینان از ایمنی و رفاه آنها در طول سفر در اختیار آنها قرار دهد.

7. پشتیبانی زبان: نقشه‌های شهری با ویژگی‌های چندزبانه یا خدمات ترجمه به گردشگرانی که ممکن است به زبان محلی صحبت نکنند در درک علائم خیابان‌ها، مسیرها و اطلاعات نمایش داده شده روی نقشه کمک می‌کنند.

8. شناسایی نقطه عطف: نقشه‌های شهری، نشانه‌های نمادین، بناهای تاریخی، شگفتی‌های معماری و مناظر دیدنی در شهر را برجسته می‌کنند و به گردشگران این امکان را می‌دهند تا مکان‌های دیدنی را پیدا کنند و از آن بازدید کنند و لحظات به یاد ماندنی را از طریق عکاسی ثبت کنند.

9. برنامه‌ریزی رویداد: نقشه‌های شهری رویدادهای آتی، جشنواره‌ها، کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها و جشن‌های فرهنگی را که در شهر برگزار می‌شود به نمایش می‌گذارد و گردشگران را قادر می‌سازد در جشن‌های محلی و فعالیت‌های سرگرمی در طول بازدید خود شرکت کنند.

10. گردشگری پایدار: نقشه های شهری با برجسته کردن جاذبه های دوستدار محیط زیست، فضاهای سبز، مسیرهای دوچرخه سواری، مناطق دوستدار عابران پیاده و کسب و کارهای آگاهانه محیط زیستی که از سفر مسئولانه و تلاش های حفاظتی در مقاصد شهری حمایت می کنند، شیوه های گردشگری پایدار را ترویج می کنند.

اقدامات اضطراری

چگونه از نقشه های شهری در واکنش اضطراری استفاده می شود؟

نقشه های شهری به دلایل مختلف ابزاری حیاتی در موقعیت های واکنش اضطراری هستند:

1. نقشه‌برداری حوادث: نقشه‌های شهری برای تجسم موقعیت و وسعت شرایط اضطراری مانند آتش‌سوزی، بلایای طبیعی، حوادث یا فوریت‌های پزشکی استفاده می‌شوند که به پاسخ‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به سرعت وضعیت را ارزیابی کرده و منابع را به طور مؤثر تخصیص دهند.

2. تخصیص منابع: امدادگران اورژانس از نقشه های شهری برای شناسایی بیمارستان های مجاور، ایستگاه های آتش نشانی، ایستگاه های پلیس، مراکز تخلیه، و سایر امکانات حیاتی برای هماهنگ کردن استقرار پرسنل، تجهیزات و تدارکات به مناطق آسیب دیده استفاده می کنند.

3. برنامه‌ریزی مسیر: نقشه‌های شهری به وسایل نقلیه اضطراری کمک می‌کند تا در مناطق شلوغ شهری حرکت کنند، از بسته شدن جاده‌ها، ترافیک و مناطق ساخت‌وساز اجتناب کنند و سریع‌ترین و ایمن‌ترین مسیرها را برای رسیدن سریع به محل حادثه بیابند.

4. برنامه ریزی تخلیه: نقشه های شهری به آژانس های مدیریت اضطراری در توسعه طرح های تخلیه، ایجاد مسیرهای تخلیه، شناسایی نقاط تجمع و ابلاغ دستورالعمل های تخلیه به ساکنان مناطق پرخطر در هنگام بلایا یا شرایط اضطراری کمک می کند.

5. نقشه برداری خطر: نقشه های شهری مناطق خطر، مناطق مستعد سیل، خطوط گسل زلزله، خطرات زمین لغزش و سایر خطرات زیست محیطی را نشان می دهد و امدادگران اضطراری را قادر می سازد تا تهدیدات بالقوه را پیش بینی کنند، خطرات را کاهش دهند و اقدامات پیشگیرانه را برای محافظت از جان و اموال اجرا کنند.

6. هماهنگی ارتباطات: نقشه های شهری به عنوان یک نقطه مرجع مشترک برای پاسخ دهندگان اضطراری، اعزام کننده ها، مراکز فرماندهی، و سایر آژانس های دخیل در تلاش پاسخ، تسهیل ارتباطات بلادرنگ، به اشتراک گذاری داده ها، و آگاهی موقعیتی برای هماهنگی موثر عملیات نجات عمل می کند.

7. فرماندهی حادثه: نقشه‌های شهری از سیستم‌های فرماندهی حادثه با ارائه یک نمای کلی بصری از صحنه اضطراری، نشان دادن موقعیت پست‌های فرماندهی حادثه، مناطق مرحله‌ای، مراکز تریاژ و مناطق عملیاتی برای ساده‌سازی تصمیم‌گیری، مدیریت منابع و هماهنگی میان، پشتیبانی می‌کنند. تیم های پاسخ

8. ارزیابی خسارت: نقشه‌های شهری برای انجام ارزیابی‌های سریع آسیب، مستندسازی آسیب اموال، خرابی‌های زیرساختی، و سایر اثرات شرایط اضطراری، کمک به مقامات در اولویت‌بندی تلاش‌های واکنش، تخصیص منابع بازیابی و پشتیبانی از برنامه‌ریزی بازیابی پس از بلایا استفاده می‌شوند.

9. تاب آوری جامعه: نقشه های شهری با افزایش آگاهی در مورد آمادگی در شرایط اضطراری، دسترسی به اطلاعات تماس اضطراری، مسیرهای تخلیه، مکان های سرپناه و سایر منابعی که ساکنان را قادر می سازد تا به طور موثر به شرایط اضطراری پاسخ دهند و از خود و خانواده هایشان محافظت کنند، به ایجاد تاب آوری جامعه کمک می کند.

10. آموزش و شبیه‌سازی: نقشه‌های شهری در تمرین‌های آموزشی واکنش اضطراری، شبیه‌سازی روی میز و تمرین‌ها برای شبیه‌سازی سناریوهای مختلف اضطراری، پروتکل‌های پاسخ آزمایشی، ارزیابی هماهنگی بین پاسخ‌دهندگان، و افزایش آمادگی برای شرایط اضطراری واقعی در محیط‌های شهری استفاده می‌شوند.

برنامه ریزی محیطی شهر

چگونه از نقشه های شهری در برنامه ریزی محیطی استفاده می شود؟

نقشه‌های شهری ابزارهای ضروری در برنامه‌ریزی محیطی هستند زیرا اطلاعات ارزشمندی در مورد چیدمان و ویژگی‌های مناطق شهری ارائه می‌دهند. این نقشه ها می توانند الگوهای کاربری زمین، زیرساخت ها، تراکم جمعیت و ویژگی های طبیعی را در داخل یک شهر یا شهرک نشان دهند. با تجزیه و تحلیل نقشه های شهری، برنامه ریزان محیط زیست می توانند مناطقی را که ممکن است در معرض خطر تخریب محیطی باشند، مانند نقاط آلوده یا مناطق مستعد سیل شناسایی کنند. این اطلاعات می تواند به آنها در تصمیم گیری آگاهانه در مورد استفاده از زمین، مقررات منطقه بندی، و تلاش های حفاظتی برای حفاظت از محیط زیست و ترویج توسعه پایدار کمک کند.

برخی از مهمترین کاربردهای نقشه ها در انواع برنامه ریزی های محیطی شهری را مقاله تاثیر عوامل محیطی بر مدیریت شهری مطالعه کنید.

توسعه زیرساخت شهر ی

چگونه از نقشه های شهری در توسعه زیرساخت ها استفاده می شود؟

نقشه های شهری با ارائه اطلاعات دقیق در مورد چیدمان موجود مناطق شهری نقش مهمی در توسعه زیرساخت ها ایفا می کنند. این نقشه‌ها می‌توانند موقعیت جاده‌ها، تاسیسات، ساختمان‌ها و سایر عناصر زیرساختی را نشان دهند و به برنامه‌ریزان و مهندسان کمک کنند تا مناطقی را که نیاز به بهبود یا توسعه دارند شناسایی کنند. با تجزیه و تحلیل نقشه های شهری، توسعه دهندگان زیرساخت می توانند وضعیت فعلی زیرساخت ها را ارزیابی کنند، پروژه های جدید را برنامه ریزی کنند و استفاده از منابع را بهینه کنند. این اطلاعات برای طراحی شبکه های حمل و نقل کارآمد، سیستم های تاسیساتی و سایر پروژه های زیرساختی که نیازهای جمعیت شهری رو به رشد را برآورده می کند، ضروری است.

برنامه ریزی برای کسب و کار های شهری

چگونه از نقشه های شهری در برنامه ریزی تجاری استفاده می شود؟

نقشه های شهری ابزارهای ارزشمندی در برنامه ریزی کسب و کار هستند زیرا اطلاعات دقیقی در مورد موقعیت و ویژگی های مناطق شهری ارائه می دهند. کسب و کارها می توانند از نقشه های شهری برای تجزیه و تحلیل روند بازار، شناسایی مشتریان بالقوه و ارزیابی رقابت در یک منطقه خاص استفاده کنند. با مطالعه نقشه های شهری، کسب و کارها می توانند تصمیمات آگاهانه ای در مورد مکان عملیات خود بگیرند، تلاش های بازاریابی خود را هدف قرار دهند و پایگاه مشتریان خود را گسترش دهند. علاوه بر این، نقشه‌های شهری می‌توانند به کسب‌وکارها کمک کنند تا ترکیب جمعیتی یک منطقه خاص را درک کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا محصولات و خدمات خود را متناسب با نیازهای ساکنان محلی طراحی کنند. به طور کلی، نقشه های شهری برای کسب و کارها برای توسعه استراتژی های موثر و به حداکثر رساندن موفقیت خود در محیط های شهری ضروری است.

برای مطالعه بیشتر درباره مقالات مربوط به هوش اقتصادی و کسب و کارهای شهری به این لینک مراجعه کنید.

نمایش اطلاعات و آمارهای شهری

چگونه از نقشه های شهری در تجسم داده ها استفاده می شود؟

نقشه های شهری ابزاری قدرتمند برای تجسم داده ها هستند زیرا زمینه فضایی را برای انواع مختلف داده ها فراهم می کنند. با همپوشانی داده ها بر روی نقشه های شهری، محققان و تحلیلگران می توانند به صورت بصری اطلاعات پیچیده را به روشی واضح و شهودی نمایش دهند. این می تواند به شناسایی الگوها، روندها و روابطی که ممکن است در داده های جدولی سنتی آشکار نباشد کمک کند. نقشه های شهری را می توان برای تجسم طیف وسیعی از داده ها مانند جمعیت شناسی جمعیت، الگوهای حمل و نقل، کاربری زمین و عوامل محیطی مورد استفاده قرار داد. با تجسم داده ها بر روی نقشه های شهری، تصمیم گیرندگان می توانند بینش های ارزشمندی در مورد پویایی شهری به دست آورند و تصمیمات آگاهانه ای در مورد برنامه ریزی شهری، تخصیص منابع و توسعه سیاست بگیرند. به طور کلی، نقشه‌های شهری جزء ضروری تجسم داده‌ها در بافت‌های شهری هستند و ذینفعان را قادر می‌سازند تا چالش‌های پیچیده شهری را بهتر درک کنند و به آنها رسیدگی کنند.متن مقاله مطالعه نقشه ها و اطلاعات مکانی جغرافیایی محیطی طبیعیت شهری روستایی لوکیشن

کاربرد نقشه های تاریخی

متن جایگزین تصویر درباره مطالعه اقتصادی مالی پولی سرمایه گذاری سود بورس بانک بیمه

پروفایل شغلی مدیر هتل: مسئولیت ها، وظایف، مزایای حرفه ای

پروفایل شغلی مدیر هتل

مدیران هتل در مدیریت عملیات روزانه یک هتل بر مهارت های انسانی عالی و روشی آرام، حرفه ای و قابل دسترس تکیه می کنند. در این مقاله قصد داریم برخی از مهمترین مسئولیت ها، حقوق ومزایا، انتظارات کاری، صلاحیت ها و مهارت ها، و همچنین فرصت های شغلی مدیران هتل ها را معرفی کنیم. به عنوان یک مدیر هتل، شما از نظر تجاری برای بودجه و مدیریت مالی پاسخگو خواهید بود و باید تمام خدمات هتل را برنامه ریزی، سازماندهی و هدایت کنید. از جمله این خدمات پذیرایی، هماهنگی دربان، و رزرواسیون و همچنین عملیات خوراک و نوشیدنی و نظافت است. در این نوشته قصد داریم پروفایل شغلی مدیر هتل: مسئولیت ها، وظایف، مزایای حرفه ای را شرح دهیم.

در هتل‌های بزرگ‌تر، شما اغلب وظایف خاصی مانند خدمات مهمان، حسابداری یا بازاریابی دارید، و نقش شما بخشی از یک تیم مدیریت عمومی خواهد بود.

مشاهده ابزارهای کمک تحلیلی مدیریتی فنی و نقشه های کلیدی که اکثر مدیران هتل ها از آنها استفاده می کنند.

معرفی. 6

مسئولیت ها 7

حقوق و مزایا 7

ساعات کاری. 8

انتظار چه چیزی. 8

صلاحیت های مدیر هتل. 9

مهارت ها 9

فرصت های کاری. 10

آموزش های لازم برای مدیر هتل. 11

چشم انداز شغلی. 12

معرفی

مدیران هتل در مدیریت عملیات روزانه یک هتل بر مهارت های انسانی عالی و روشی آرام، حرفه ای و قابل دسترس تکیه می کنند. در این مقاله قصد داریم برخی از مهمترین مسئولیت ها، حقوق ومزایا، انتظارات کاری، صلاحیت ها و مهارت ها، و همچنین فرصت های شغلی مدیران هتل ها را معرفی کنیم. به عنوان یک مدیر هتل، شما از نظر تجاری برای بودجه و مدیریت مالی پاسخگو خواهید بود و باید تمام خدمات هتل را برنامه ریزی، سازماندهی و هدایت کنید. از جمله این خدمات پذیرایی، هماهنگی دربان، و رزرواسیون و همچنین عملیات خوراک و نوشیدنی و نظافت است. در این نوشته قصد داریم پروفایل شغلی مدیر هتل: مسئولیت ها، وظایف، مزایای حرفه ای را شرح دهیم.

در هتل‌های بزرگ‌تر، شما اغلب وظایف خاصی مانند خدمات مهمان، حسابداری یا بازاریابی دارید، و نقش شما بخشی از یک تیم مدیریت عمومی خواهد بود.

مشاهده ابزارهای کمک تحلیلی مدیریتی فنی و نقشه های کلیدی که اکثر مدیران هتل ها از آنها استفاده می کنند.

مسئولیت ها

مسئولیت های مدیر هتل به شرح زیر است.

مدیر هتل باید برنامه ریزی و سازماندهی اقامت، پذیرایی و سایر خدمات هتل را انجام دهید،

مدیر هتل باید برای ترویج و بازاریابی کسب و کار هماهنگی و اقدام کند،

مدیر هتل می بایست مدیریت بودجه و برنامه های مالی و کنترل مخارج را به عهده بگیرید.

نگهداری سوابق آماری و مالی از وظایف دیگر مدیر هتل است.

تعیین و دستیابی به اهداف فروش و سود به عهده مدیر هتل و زیر مجموعه ایشان است.

تجزیه و تحلیل ارقام فروش و ابداع استراتژی های مدیریت بازار و درآمد از اقدامات ضروری مدیر هتل است.

استخدام، آموزش و نظارت بر کارکنان وظیفه مدیر هتل است.

مدیر هتل باید برنامه ریزی کاری برای افراد و تیم ها را انجام دهد.

سایر وظایف مدیر هتل به شرح زیر است. شما بعنوان مدیر هتل باید:

ملاقات و خوشامدگویی به مشتریان

رسیدگی به شکایات و نظرات مشتریان

مشکلات را برطرف کرده و بر اساس آن عیب یابی کنید

اطمینان حاصل کنید که رویدادها و کنفرانس ها بدون مشکل برگزار می شوند

نظارت بر نگهداری، تدارکات، نوسازی و اثاثیه

با پیمانکاران و تامین کنندگان معامله کنید

اطمینان حاصل شود که امنیت موثر است

انجام بازرسی از اموال و خدمات

اطمینان از انطباق با قوانین صدور مجوز، بهداشت و ایمنی و سایر مقررات قانونی.

حقوق و مزایا

در این قسمت برخی از آمارهای جهانی مربوط به حقوق مدیران هتل ها را براساس وبسیات پراسپکت آورده ایم. حقوق اولیه دستیاران مدیران کل بین 20000 تا 40000 دلار است.

اگر شما یک هتل کوچک را مدیریت می کنید یا معاون مدیر یک هتل بزرگتر هستید، می توانید انتظار حقوقی بین 25000 تا 50000 دلار داشته باشید.

به عنوان یک مدیر کل، شما معمولاً حدود 50000 دلار تا 60000 دلار درآمد کسب خواهید کرد، اگرچه در هتل های معتبر لندن یا سایر شهرهای بزرگ خارج از کشور پتانسیل کسب درآمد بسیار بالاتری وجود دارد.

حقوق ها با عملکرد و پیشرفت افزایش می یابد، اما در هتل های کوچک و مستقل کمتر خواهد بود. برای مدیرانی که در گروه های هتل های بزرگ و جهانی استخدام می شوند، جایی که فرصت هایی برای کار در خارج از کشور وجود دارد، پاداش های مالی قابل توجهی است.

مزایای اضافی می‌تواند شامل طرح‌های بازنشستگی و تضمین زندگی، مراقبت‌های بهداشتی خصوصی، طرح‌های مالکیت مشترک، محل اقامت ساکن، وعده‌های غذایی در حین انجام وظیفه، کمک هزینه پوشاک یا ارائه یونیفرم، الگوی کاری انعطاف‌پذیر و اقامت در هتل با تخفیف در سراسر جهان باشد.

برای درک بهتر پروفایل شغلی مدیر هتل: مسئولیت ها، وظایف، مزایای حرفه ای میتوانید با مشاهده ابزارها و نقشه های ویژه مدیران هتل ها با ضروریات یک مدیر هتل آشنا شوید.

ساعات کاری

ساعات کاری شما بسته به نوع هتلی که در آن کار می کنید و موقعیت مکانی آن متفاوت است، اما معمولاً این نقش شامل ساعات غیراجتماعی منظم می شود – آخر شب، آخر هفته ها و تعطیلات بانکی همه بخشی از الگوی شیفت کاری شما خواهند بود. ساعات کار می تواند طولانی باشد و زندگی اجتماعی و خانوادگی شما را محدود کند.

انتظار چه چیزی

اگرچه برخی از کارها مبتنی بر دفتر است، اما بیشتر وقت شما صرف مشتریان و کارکنان خواهد شد.

حدود 50 درصد از مدیران هتل در هتل‌های کوچک، متل‌ها، مسافرخانه‌ها و کلوپ‌های اقامتی خوداشتغال دارند.

زنان همچنان در نقش‌های مدیریت ارشد در صنعت مهمان‌نوازی کمتر حضور دارند.

مدیریت هتل مستلزم تعهد کامل است، زیرا کار سخت و طاقت فرسا، با ساعات نامنظم، غیر اجتماعی و فشارهای مداوم است.

مدیران باید هنگام انجام وظیفه لباس هوشمندانه بپوشند و همیشه دیپلمات، مودب و صبور باشند.

صلاحیت های مدیر هتل

اگرچه این حوزه کاری برای همه فارغ التحصیلان و کسانی که دارای HND هستند باز است، مدرک در موضوعات زیر ممکن است شانس شما را افزایش دهد:

تجارت با زبان ها خارجه

مدرک کسب و کار یا مدیریت

مدیریت هتل و هتلداری

سفر، گردشگری یا مطالعات تفریحی.

برخی از برنامه‌های آموزشی مدیریتی که توسط گروه‌های هتل بزرگ اجرا می‌شوند، فقط برای ورود به دوره فارغ‌التحصیل هستند، که معمولاً حداقل مدرک 2:2 مورد نیاز است.

ورود به مدیریت هتل بدون مدرک، HND یا مدرک پایه امکان پذیر است، زیرا کارفرمایان تاکید زیادی بر تجربه مرتبط دارند. یک استاندارد کلی از آموزش انتظار می رود، اما شما می توانید از طریق آموزش در حین کار و صلاحیت های خارجی به سمت مدیریت بروید. دوره های کارآموزی مانند مدیر هتلداری (سطح 4) ممکن است یک مسیر جایگزین برای مدیریت هتل ارائه دهد.

مدرک تحصیلات تکمیلی معمولاً برای ورود ضروری نیست، مگر اینکه مدرک اول شما در یک موضوع غیر مرتبط باشد یا تجربه کاری نداشته باشید. دوره های کارشناسی ارشد، دیپلم و گواهی در مدیریت هتل و/یا هتلداری در موسسات مختلف ارائه می شود. بسیاری از این دوره ها برای فارغ التحصیلان هر رشته ای با تجربه کم یا بدون تجربه و همچنین غیر فارغ التحصیلان با تجربه هتل یا مدیریت قابل توجه باز است.

ابزارها و نقشه های ویژه مدیران هتل ها
تمام نقشه ها و فایل های google earth

مهارت ها

مهارت هایی که شما بعنوان یک مدیر هتل باید داشته باشید:

  • شخصیتی دوستانه، با میل واقعی برای کمک و جلب رضایت دیگران
  • توانایی تفکر واضح و تصمیم گیری سریع
  • مهارت های سازمانی و رهبری خوب
  • مهارت های حسابداری و برنامه ریزی لجستیکی
  • یک روش حرفه ای و یک رویکرد آرام و منطقی در موقعیت های پر هیجان
  • توانایی ایجاد تعادل بین مشتری و کسب و کار

اولویت های ضروری

مهارت های ارتباطی و بین فردی

مهارت های ارتباطی و بین فردی عالی، به ویژه در هنگام برخورد با سخنرانان زبان های دیگر

تسلط به زبان دیگر

این ضروری نیست، اما می تواند یک مزیت باشد، به ویژه برای هتل هایی که بخشی از یک زنجیره بین المللی هستند.

انرژی و صبر

ظاهری هوشمند که به خوبی ارائه شده است.

تجربه کاری

کارفرمایان اغلب برای تجربه کاری مرتبط درخواست می کنند، که لازم نیست همه آنها در هتل بوده باشند، اگرچه این امر به ویژه مفید است. تجربیات دیگر ممکن است شامل هر کار متمرکز بر مشتری باشد، مانند کاری که در یک رستوران، بار یا محیط خرده فروشی به دست آمده است.

فرصت های کاری

شما می توانید به عنوان مدیر هتل (که معمولاً به عنوان مدیر کل نیز شناخته می شود) در مجموعه ای از موسسات شغلی پیدا کنید، از جمله:

خوابگاه ها

مسافرخانه ها

هتل های زنجیره ای چند ملیتی بزرگ

متل ها

باشگاه های مسکونی و روستایی

هتل های مستقل خانوادگی کوچک

اقامتگاه های مسافرتی

هر نوع موسسه تجربه متفاوتی را برای کارکنان و مهمانان ارائه می دهد و شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب تر است. این موضوع در انواع هتل های جهان بسیار متنوع است. برای مثال، در هتل‌های کوچک‌تر و خصوصی شهر، مدیر (که ممکن است مالک نیز باشد) مستقیماً با تمام مسائل تجاری سروکار دارد. در حالی که در گروه های بین المللی هتل های جهانی، مدیران هتل ها معمولاً تیم بزرگی از کارکنان دارند که هر کدام وظایف خاص خود را دارند.

تغییرات بیشتر این است که هتل‌های زنجیره‌ای بین‌المللی تنوع بسیار زیادی از امکانات پذیرایی، سرگرمی و اوقات فراغت را ارائه می‌دهند، در حالی که هتل‌های کوچک‌تر اغلب امکانات محدودی دارند و ممکن است از استاندارد پایین‌تری برخوردار باشند.

به دنبال فرصت های شغلی در:

هتل ها اغلب موقعیت های خالی خاصی را به صورت محلی تبلیغ می کنند. هتل های زنجیره ای بزرگتر ممکن است موقعیت های خالی را در وب سایت های خود تبلیغ کنند. شما می توانید به راحتی تحقیق کنید تا ببینید آیا یک هتل خاص بخشی از یک زنجیره گسترده تر است یا خیر و بخش مشاغل آنها را برای مشاغل خالی یا دستورالعمل هایی در مورد نحوه درخواست کار برای آنها بررسی کنید.

توسعه حرفه ای

برخی از گروه‌های هتل بزرگ، برنامه‌های جذب فارغ‌التحصیلان را برای مدیران اجرا می‌کنند، اگرچه امکان پیشرفت به پست‌های مدیریت ارشد تنها از طریق تجربه وجود دارد.

طول دوره آموزش در مورد برنامه های استخدام متفاوت است، اما معمولا بین یک تا دو سال است، با هدف ایجاد مدیران عملیات آینده.

برنامه های فارغ التحصیل بسته به کارفرما متفاوت است و ممکن است مختص جنبه های خاصی از کار در هتل باشد یا به طور کلی همه عملیات را پوشش دهد.

آموزش های لازم برای مدیر هتل

هدف هتل‌ها این است که فارغ‌التحصیلان را تا حد امکان به درک وسیعی از مدیریت هتل مجهز کنند و آموزش برخی یا همه عناصر زیر را پوشش می‌دهد:

توسعه حرفه ای

برخی از گروه‌های هتل بزرگ، برنامه‌های جذب فارغ‌التحصیلان را برای مدیران اجرا می‌کنند، اگرچه امکان پیشرفت به پست‌های مدیریت ارشد تنها از طریق تجربه وجود دارد.

طول دوره آموزش در مورد برنامه های استخدام متفاوت است، اما معمولا بین یک تا دو سال است، با هدف ایجاد مدیران عملیات آینده.

برنامه های فارغ التحصیل بسته به کارفرما متفاوت است و ممکن است مختص جنبه های خاصی از کار در هتل باشد یا به طور کلی همه عملیات را پوشش دهد.

در طول برنامه آموزشی شما توسط مدیران ارشد حمایت و مربیگری خواهید شد و یک برنامه توسعه شخصی مورد توافق دوجانبه اجرا خواهد شد. بررسی های منظم پیشرفت نیز انجام می شود.

کارفرمایان اغلب از فارغ التحصیلان می خواهند که از نظر جغرافیایی متحرک باشند، به ویژه در هتل های زنجیره ای بزرگتر. اگر انتخاب می کنید که برای یک زنجیره بزرگتر کار کنید، ممکن است لازم باشد در طول آموزش خود برای جابجایی آماده باشید. این می تواند شامل گذراندن وقت در هتل های خارج از کشور یا در سایر نقاط بریتانیا باشد. پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه، به عنوان رئیس بخش یا دستیار مدیر قرار می گیرید.

دوره های تخصصی خدمات مشتری، امور مالی، مدیریت درآمد، بازاریابی، منابع انسانی و ایمنی مواد غذایی ممکن است بخشی از آموزش شما باشد.

برای بهبود مهارت های کسب و کار خود می توانید مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) را تکمیل کنید. یا برای صلاحیت های مالی یا حسابداری مطالعه کنید تا مهارت های خود را تقویت کنید و در زمینه خاصی از مدیریت هتل تخصص پیدا کنید.

چشم انداز شغلی

از آنجایی که نیروی کار مهمان‌نوازی عموماً جوان است و گردش کارکنان بسیار زیاد است، چشم‌انداز ارتقا برای فارغ‌التحصیلان با انگیزه خوب است.

پیشرفت معمولاً از کارآموز فارغ التحصیل به دستیار مدیر جلوی خانه یا دستیار مدیر غذا و نوشیدنی، به معاون مدیر و سپس رئیس بخش است. سرعت ارتقاء شما به سطح مدیریت عمدتاً به اندازه هتل و موفقیت شما به عنوان یک کارآموز بستگی دارد، اما به طور کلی می توان در عرض دو سال به آن دست یافت.

ممکن است رسیدن به پست هتل یا مدیر کل بیشتر طول بکشد – معمولاً پنج تا شش سال دیگر – و ممکن است برای انجام این کار نیاز به جابجایی و/یا تغییر کارفرما چندین بار داشته باشید. در گروه‌های هتل‌های بزرگ‌تر، ارتقاء ممکن است نقش استراتژیک‌تری داشته باشد، مانند بازاریابی شرکتی، منابع انسانی یا امور مالی، که برای آن ممکن است به صلاحیت‌های بیشتری نیاز باشد. همچنین ممکن است فرصت هایی برای کار در سطح دفتر مرکزی یا منطقه ای وجود داشته باشد.

نقشه های گوگل ارثدانلود انواع اطلاعات مکانیدانلود دیتا GISدانلود نقشه هادانلود اقتصادی مهماطلاعات پوشش سراسری ایراندانلود دیتا صنایع و اطلاعات صنعتیاطلاعات GISتمام فایل های نایاب گوگل ارثابزار های کمک تحلیلی کسب و کاردانلود ویدئوهای آموزشیدانلود نرم افزار های اقتصادینرم افزارهای اکسلپاورپوینت ها و اسلاید های کاربردیمحصولات عددایکسدسته بندی انواع محصولات دانلود

دانلود اطلاعات اقتصادی
متن مقاله مطالعه نقشه ها و اطلاعات مکانی جغرافیایی محیطی طبیعیت شهری روستایی لوکیشن

شهر در حوضه آبخیز

برای دانلود گوگل ارث حوضه های آبخیز (watershed) فایل google earth حوضه های آبخیز و زیرحوضه های آبریز ایران را دانلود کنید.

برای راهنمایی درخصوص حوضه های آبخیز با این شماره تماس بگیرید. 09108350107


با پایین نگه داشتن کلید Ctrl و زدن کلید F می توانید اسم شهر یا حوضه مورد نظر خود را تایپ و آن را پیدا کنید.

شهر  نخل تقی Nakhl-e Taqi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  خورموج Khormuj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  کاکی Kaki در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  ریز Riz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  دلوار Delvar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  بردخون Bardkhun در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  آبدان Abdan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  جهرم Jahrom در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  قطب آباد Qotbabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  زاهدشهر Zahedshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  نوبندگان Nowbandegan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  قیر Qir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  کارزین Karzin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  افزار Afzar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  جویوم Joyom در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  اشکنان Ashkenan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  اهل Ahel در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  بیروم Beyrom در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  خنج Khonj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  عسلویه Asaluyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  علمارودشت Alamarvdasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  مهر Mohr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  وراوی Varavi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  پارسیان Parsiyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  گاله دار Galehdar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  بندر کنگان Bandar-e Kangan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  بانک Banak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  جام جم Jam در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  بندر دییر Bandar-e Dayyer در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  طاهری Taheri در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  اواز Evaz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  امامشهر Emamshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  کوشکونار Kushkonar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  مبارک آباد Mobarakabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  لامرد Lamerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  شادگان Shadegan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  لالی Lali در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  شوشتر Shushtar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  گتوند Gotvand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  سالند Saland در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  حر Hor در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  شوش Shush در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  میانرود Miyanrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  صفی آباد Safiabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  دزاب Dezab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  دزفول Dezful در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  بستان Bostan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  رفیع Rafi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  هویزه Hoveyzeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  سوسنگرد Susangerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  حمیدیه Hamidiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  شیبان Sheyban در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  ویس Veys در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  ملاثانی Molasani در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  مقاومت Moqavemat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  خرمشهر Khorramshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  آبادان Abadan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  بندر ماهشهر Bandar-e Mahshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  چمران Chamran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  اروندکنار Arvandkenar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  حمزه Hamzeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  صالح شهر Salehshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  ترکالکی Torkalaki در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  شرافت Sharafat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  الوان Alvan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  دارخوین Darkhoveyn در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  چوآبده Choabdeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  اهواز Ahvaz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  مینوشهر Minushahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز  قرار دارد.
شهر  کلمه Kolmeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  اهرم Ahram در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  چغادک Choghadak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  سده Sedeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  سی سخت Sisakht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  باشت Basht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  کامفیروز Kamfiruz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  اردکان Ardakan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  مصیری Masiri در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  نورآباد Nurabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  مرودشت Marvdasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  آباده‌تشک Abadehtashk در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  ارسنجان Arsanjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  زرقان Zarqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  خرامه Kharameh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  سروستان Sarvestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  رونیز Runiz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  لاپوئی Lapuee در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  داریان Daryan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  سورشجان Surshjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  جوناقان Junaqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  طاقانک Taqanak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  عقدا Aqda در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  ندوشن Nedushan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  کازرون Kazerun در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  خشت Khesht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  قائمیه Qaemiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  بلده Baladeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  نودان Nowdan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  برازجان Borazjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  دالکی Dalaki در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  تنگ ارم Tang-e Eram در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  سعدآباد Sadabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  وحدتیه Vahdatiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  بابانار Babanar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  خاوران Khavaran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  فسا Fasa در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  ششده Sheshdeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  شبانکاره Shabankareh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  بندر گناوه Bandar-e Genaveh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  بندر ریگ Bandar-e Rig در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  خارک Khark در حوضه آبخیز با حوضه آبریز  قرار دارد.
شهر  امامحسن Emamhasan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  نصرآباد Nasrabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  فرادنبه Faradonbeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  اقلید Eqlid در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  صفاشهر Safashahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  بوانات Bavanat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  قادرآباد Qaderabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  سعادت شهر Saadatshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  کورهی Korehee در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  گندمان Gandoman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  دهاقان Dehaqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  ایزدخواست Izadkhast در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  کومه Komeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  ونک Vanak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  آلونی Aloni در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  مالخلیفه Malkhalifeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  خضرآباد Khezrabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  سق Suq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  لنده Lendeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  بهبهان Behbahan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  زهره Zohreh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  سردشت Sardasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  آبپخش Abpakhsh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  بیضا Beyza در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  سمیرم Semirom در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  حنا Hana در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  بهمن Bahman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  بروجن Borujen در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  بولداجی Boldaji در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  سغاد Soghad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  آباده Abadeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر سومغ Suemaq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  ابرکوه Abarkuh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  مهردشت Mehrdasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  میبد Meybod در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  اردکان Ardakan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  احمدآباد Ahmadabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  ورزنه Varzaneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  حسن آباد Hasanabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  هرند Harand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  اژیه Ezhiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  نیک آباد Nikabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  محمدآباد Mohammadabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  شهرضا Shahreza در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  منظریه Manzariyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  بهارستان Baharestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  فلاورجان Falavarjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  کلیصاد و سودرجان Kelisad va Suderjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  بهارانشهر Baharanshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  پیربکران Pirbakran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  ایمانشهر Imanshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  فولادشهر Fuladshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  زیباشهر Zibashahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.

دانلود

google earth حوضه های آبخیز و زیرحوضه های آبریز ایران
شهر  دیزیچه Dizicheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  ابریشم Abrisham در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  مبارکه Mobarakeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  کرکاوند Karkavand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  ورنامخواست Varnamkhast در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  سده ی لنجان Sedeh-ye Lenjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  زاینده رود Zayandehrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  باغبهادران Baghbahadoran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  چرمهین Charmahin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  قهدریجان Qahdarijan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  تلخونچه Talkhuncheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  سفیددشت Sefiddasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  فرخ شهر Farokhshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  گهرو Gahru در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  شلمزار Shalamzar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  هفشجان Hafshejan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  باباحیدر Babaheydar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  صحکرد Sahrekord در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  فارسان Farsan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  کیان Kiyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  نافچ Nafch در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  سامان Saman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  بن Ben در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  سودجان Sudejan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  چلگرد Chelgerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  قلعه خواجه Qalehkhajeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  ناغان Naghan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  دهدز Dehdez در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  قلعه طول Qalehtol در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  باغملک Baghmalek در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  رامهرمز Ramhormoz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  هفتگل Haftgel در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  ایذه Izeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  سیدون Seydun در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  دیشموک Dishmok در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  قلعه ریسی Qalehreesi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  لردگان Lordegan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  زرین شهر Zarrinshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  چمکردان Chamgordan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  اردل Ardal در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  رامشیر Ramshir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  امیدیه Omidiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  هندیجان Hendijan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  جایزان Jayezan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  آغاجاری Aghajari در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  لیکاک Likak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  بندر دیلم Bandar-e Deylam در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  دهدشت Dehdasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  چورام Choram در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  دوگنبدان Dogonbadan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  گراب سفلی Garab-e Sofla در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  مارگون Margun در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.
شهر  سیدان Seydan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر    در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  کوار Kovar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  نقنه Naqneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  مادوان Madavan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  دوژکرد Dozhkord در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  بافرویه Bafrueeyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  جوزدان Juzdan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  یاسوج Yasuj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  شیراز Shiraz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.


قنات های اطراف شهر شیراز


لایه DEM استان فارس 30 متر
شهر  بوشهر Bushehr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  جیرفت Jiroft در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  مردهک Mardehak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  رودبار Rudbar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  حاجی آباد Hajiabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  فراقان Fareghan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  داراب Darab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  جنت شهر Jannatshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  شهر پیر Shahr-e Pir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  دبیران Dabiran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  حاجی آباد Hajiabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  هرمز Hormoz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  فین Fin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  لار Lar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  گراش Gerash در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  بستک Bastak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  جناح Jenah در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  خور Khor در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  میناب Minab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  قلعه گنج Qalehganj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  کهنوج Kahnuj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  زیارتعلی Ziyaratali در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  منوجان Manujan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  دهبارز Dehbarez در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  نودژ Nodezh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  فدمی Fadami در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  ارزوییه Orzueeyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  عنبرآباد Anbarabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  فاریاب Faryab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  لطیفی Latifi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  رویدار Ruydar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  هشتبندی Hashtbandi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  بیکاه Bikah در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  کنگ Kong در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  بندرلنگه Bandar-e Lengeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  بندر چارک Bandar-e Charak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  درگهان Dargahan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  سوزا Suza در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  قشم Qeshm در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  خمیر Khamir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  سیریک Sirik در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  بندر جاسک Bandar-e jask در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  ابوموسا Abumusa در حوضه آبخیز با حوضه آبریز  قرار دارد.
شهر  بندرعباس Bandarabbas در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  محمدآباد Mohammadabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  نگر Negur در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  گل مورتی Golmorti در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  خم شده Bent در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  فنوج Fanuj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  چابهار Chabahar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  کنارک Konarak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  خاش Khash در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  نوک آباد Nukabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  ایرانشهر Iranshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  بمپور Bampur در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  بزمان Bazman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  محمدی Mohamadan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  زابلی Zaboli در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  سوران Suran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  سراوان Saravan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  جلق Jalq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  هدوج Hiduj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  گشت Gasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  محمدی Mohammadi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  نیکشهر Nikshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  قصرقند Qasreqand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  سرباز Sarbaz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  راسك Rask در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  اسپکه Espakeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  سیرکان Sirkan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  پیشین Pishin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بلوچستان جنوبي قرار دارد.
شهر  بافق Bafq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  پاریز Pariz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  سیرجان Sirjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  بافت Baft در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  رابر Rabor در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  بردسیر Bardsir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  نجف شهر Najafshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  زیدآباد Zeydabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  بزنجان Bezanjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  نگار Negar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  مس سرچشمه Mes-e Sarcheshmeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  رفسنجان Rafsanjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  کوشکئیه Koshkueeyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  زرند Zarand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  چترود Chatrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  زنگی آباد Zangiabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  باغین Baghin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  بهرمان Bahreman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  اختیار آباد Ekhtiyarabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  ریحان Reyhan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  نی ریز Neyriz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  ایج Ij در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  مشکان Moshkan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  ماهان Mahan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  جوپار Jupar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  شهداد Shahdad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  اندوهجرد Anduhjerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  نظامشهر Nezamshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  بم Bam در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  براوات Baravat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  گلزار Golzar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  راین Rayen در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  درب بهشت Darb-e Behesht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  گلباف Golbaf در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  مروست Marvast در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  هرات Harat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  دهاج Dehaj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  شهربابک Shahrebabak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  محی آباد Mohiabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  نیر Nir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  مهریز Mehriz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  تفت Taft در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  شاهدیه Shahediyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  زارچ Zarch در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  بهاباد Bahabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  کوهبنان Kuhbanan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  کیانشهر Kiyanshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  راور Ravar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  انار Anar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  امین شهر Aminshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  یزدانشهر Yazdanshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  خانوک Khanuk در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  کاظم آباد Kazemabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  هجدک Hojadk در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  جبالبارز Jebalbarez در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون جازموريان قرار دارد.
شهر  جوازم Javazm در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.
شهر  خرسند Khorsand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ابرقو – سيرجان قرار دارد.
شهر  اشکذر Ashkezar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  حمیدیه Hamidiya در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  یزد Yazd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  کرمان Kerman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير درانجير قرار دارد.


لایه DEM استان کرمان


قنات های نزدیک شهر کرمان


شهر  فهرج Fahraj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  نرماشیر Narmashir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  نهبندان Nehbandan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  شوسف Shusf در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  ادمی Adimi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  زابل Zabol در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  بونجار Bonjar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  دوستمحمد Dustmohammad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  محمدآباد Mohammadabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  ضحاک Zahak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  نصرت آباد Nosratabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  علیاکبر Aliakbar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  میرجاوه Mirjaveh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون مشكيل قرار دارد.
شهر  زاهدان Zahedan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  آستارا Astara در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  قدس Qods در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  گرمدره Garmdareh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  چهاردانگه Chahardangeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  تهران Tehran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ری Rey در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  تجریش Tajrish در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  تبریز Tabriz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.


لایه DEM ارتفاعی استان آذربایجان شرقی

گسل های اطراف شهر تبریز
شهر  هودودر Hodudar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  نیاسر Niyasar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  جوشقان و کامو Joshaqan va Kamu در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  برزوک Barzok در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  مومن آباد Momenabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  کمشه Komshecheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  کهریزسنگ Kahrizsang در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  آران و بیدگل Aran va Bidgol در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  نوش آباد Nushabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  انارک Anarak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  وحیدیه Vahidiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  فردوسیه Ferdosiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  شاهدشهر Shahedshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  صباشهر Sabashahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  نسیم شهر Nasimshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  رباطکریم Robatkarim در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  گلستان Golestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  صالح آباد Salehabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  حسن آباد Hasanabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  اسلامشهر Eslamshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  کهریزک Kahrizak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  باقرشهر Baqershahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  جوادآباد Javadabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  پیشوا Pishva در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ورامین Varamin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  قرچک Qarchak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  پاکدشت Pakdasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  شریف آباد Sharifabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  لواسان Lavasan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  بومهن Bumehen در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  پردیس Pardis در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  رودهن Rudehen در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  آبعلی Abali در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  دماوند Damavand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ایوانکی Eyvanekey در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  گرمسار Garmsar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  آرادان Aradan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  فشم Fesham در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  آبسرد Absard در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  کیلان Kilan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  گازانک Gazank در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  غرق آباد Gharqabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  نوبران Nowbaran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  دانسفهان Danesfahan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  شال Shal در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  اسفروارین Esfarvarin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  بوئینزهرا Bueenzahra در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  نرجه Narjeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  اشتهارد Eshtehard در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  نظرآباد Nazarabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  هشتگرد Hashtgerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  کمالشهر Kamalshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  کرج Karraj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  مشکیندشت Meshkindasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  محمدشهر Mohammadshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ماهدشت Mahdasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  صفادشت Safadasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  نراق Naraq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  کهک Kahak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  سنجان Senjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  دستجرد Dastjerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  داودآباد Davudabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  مریاناج Maryanaj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  جراقان Joraqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  جوکار Jowkar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  توره Tureh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  دماق Damaq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  زرین رود Zarrinrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  شیرینسو Shirinsu در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ضیاء آباد Ziyaabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  همیل Homeyl در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  مامولان Mamulan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  چکابل Cheqabol در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  کونانی Kunani در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  توحید Towhid در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  لومار Lowmar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  دره شهر Darrehshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  پهله Pahleh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  کوزران Kuzaran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  کامیاران Kamyaran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  حلاشی Halashi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  موچش Muchesh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  شهمیرزاد Shahmirzad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  مهدیشهر Mahdishahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  سمنان Semnan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  فیروزکوه Firuzkuh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  ارجمند Arjmand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  رینه Rineh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  رزقان Razqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  نصیرآباد Nasirabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  بیستون Bisetun در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  صحنه Sahneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  سنقر Sonqor در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  ستار Satar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  میانراهان Miyanrahan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  نورآباد Nurabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  هرسین Harsin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  کنگاور Kangavar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  صالح آباد Salehabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  برزول Barzul در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  فیروزان Firuzan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  قروه Qorveh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  بیجار Bijar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  دزج Dezaj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  دلبران Delbaran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  گرماب Garmab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  گل تپه Goltappeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  خنداب Khandab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  گیان Giyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  قنوات Qanavat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  خرمدشت Khorramdasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  سرخه Sorkheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  نائین Naeen در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  تودشک Tudeshk در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  کوهپایه Kuhpayeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  سگزی Segzi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  حبیب آباد Habibabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  دولت آباد Dowlatabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  دستگرد Dastgerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  خورزوق khorzuq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  گز برخوار Gaz-e Borkhar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  خوراسگان Khorasgan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  خمینی شهر Khomeynishahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  گلدشت Goldasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  تیران Tiran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  رضوانشهر Rezvanshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  چادگان Chadegan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  عسگران Asgaran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  روزوه Rozveh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  داران Daran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  فریدونشهر Fereydunshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  برفان بر Barfanbar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  حسینیه Hoseyniyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  آبدانان Abdanan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  مورموری Murmuri در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  دهلران Dehloran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  موسیان Musiyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  ایوان Eyvan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  زرنه Zarneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  آسمان آباد Asemanabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  ایلام Ilam در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  چوار Chovar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  مهران Mehran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  سومار Sumar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  صالح آباد Salehabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  نجف آباد Najafabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  شاهین شهر Shahinshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  کوشک Keveshk در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  سرابله Sarableh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  درب گنبد Darb-e Gonbad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  کوهدشت Kuhdasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  گاراب Garab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  بدره Badreh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  ارکواز Arkavaz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  میمه Meymeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  پلدختر Poldokhtar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  سپیددشت Sepiddasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  ویسیان Veysiyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  سرابدوره Sarabdowreh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  آلشتر Alashtar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  فیروزآباد Firuzabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  زاغه Zagheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  چغالوندی Chaghalvandi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  چالانچولان Chalanchulan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  دورود Dorud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  شازند Shazand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  آستانه Astaneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ازنا Azna در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  الیگودرز Aligudarz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  قرچی باشی Qurchibashi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  خمین Khomeyn در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  بویین و میاندشت Bueen va Miyandasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  افوس Afus در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  دامنه Damaneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  خوانسار Khansar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  گلپایگان Golpayegan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  گوگاد Gugad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  گلشهر Golshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  محلات Mahallat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  نیم ور Nimvar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  بروجرد Borujerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  دلیجان Delijan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  دهاق Dehaq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  علویچه Alavicheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  وزوان Vezvan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  میمه Meymeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  اردستان Ardestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  زواره Zavareh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  مهاباد Mahabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  بادرود Badrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  خالدآباد Khaledabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  نطنز Natanz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير سياه كوه قرار دارد.
شهر  قمصر Qamsar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ابوزیدآباد Abuzeydabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  کاشان Kashan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ازگله Azgeleh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  سرپل ذهاب Sarpol-e Zahab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  کرند غرب Kerend-e Gharb در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  گهواره Gahvareh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  تازه آباد Tazehabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  باینگان Bayangan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  جوانرود Javanrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  قصرشیرین Qasreshirin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  گیلانغرب Gilanegharb در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  سرمست Sarmast در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  اسلام آباد غرب Eslamabad-e Gharb در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  روانسر Ravansar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  رباط Robat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  اسدآباد Asadabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  نهاوند Nahavand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  فرسفج Farsfaj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  تویسرکان Tuyserkan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  سرکان Serkan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  لاله جین Lalehjin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  بهار Bahar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ازندریان Azandariyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  ثامن Samen در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  اشترینان Oshtorinan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  ملایر Malayer در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  زنگنه Zanganeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  قهاوند Qahavand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  میلاجرد Milajerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  کمیجان Komijan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  مهاجران Mohajeran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  فرمهین Farmahin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  آشتیان Ashtiyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  تفرش Tafresh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  جعفریه Jafariyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  مشکات Meshkat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  سفیدشهر Sefidshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  مریوان Marivan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  پاوه Paveh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  نودشه Nodesheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  نوسود Nowsud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  آرمرده Armardeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  بوئین سفلی Bueen-e Sofla در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  بانه Baneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  سروآباد Sarvabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  چناره Chenareh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  شویشه Shoveysheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  سنندج Sanandaj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  دیواندره Divandarreh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  دهگلان Dehgolan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  بابارشانی Babarshani در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  سریش آباد Serishabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  کبودرآهنگ Kabudarahang در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  فامنین Famenin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  قروه درجزین Qorvehdarjazin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  رزن Razan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  آوج Avaj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  آبگرم Abgarm در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  سگزآباد Sagzabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ساوه Saveh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  مامونیه Mamuniyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  زاویه Zaviyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  پرندک Parandak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  شهر جدید هشتگرد Shahr-e Jadid-e Hashtgerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  کوهسار Kuhsar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  چهارباغ Chaharbagh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  اندیشه Andisheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  شهریار Shahriyar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ملارد Malard در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  باغستان Baghestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  خشکرود Khoshkrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  تانکمان Tankaman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  سیف آباد Seyfabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  درجزین Darjazin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر لی بید Laybid در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  دلگشا Delgosha در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  گرگاب Gorgab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  قطور Qotur در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  سهرورد Sohrevard در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  سلفچگان Salafchegan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  قهجاورستان Qahjaverestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  هشتجین Hashtjin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  آقکند Aqkand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  فومن Fuman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  مرجقال Marjaqal در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  بازارجمه Bazarjomeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  کورییم Kurayim در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  گیوی Givi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  خلخال Khalkhal در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  کلور Kolur در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  هشتپر Hashtpar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  اسالم Asalem در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  پره سر Parehsar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  رضوانشهر Rezvanshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  ماسال Masal در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  گورابزارمیخ Gurabzarmikh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  صومعه سرا Sumehsara در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  شفت Shaft در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  احمد سرگوراب Ahmad Sargurab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  چوبر Chubar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  ماسوله Masuleh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  زرنق Zarnaq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  کلیبر Kalibar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  هوراند Horand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  لاهرود Lahrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  مشگین شهر Meshginshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  اهر Ahar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  حارث Haris در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  ورزقان Varzeqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  مهربان Mehraban در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  کلواناق Kelvanaq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  بخشایش Bakhshayesh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  نیر Nir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  خواجه Khajeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  لیلان Leylan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  خسروشهر Khosrowshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  ایلخچی Ilkhchi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  اسکو Osku در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  ماماقان Mamaqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  گوگان Gowgan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  قوشچی Qushchi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  نوشین Nushin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  باسمنج Basmanj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  آذرشهر Azarshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  اشنویه Oshnaviyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  عجب شیر Ajabshir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  بناب Bonab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  مراغه Maragheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  ملاکان Malakan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  چهاربرج Chaharborj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  رازی Razi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  ابی بیگلو Abibeyglu در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  عنبران Anbaran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  نمین Namin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  هیر Hir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  سرعین Sareyn در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  آواجیق Avajiq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  ماکو Maku در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  بسته Shut در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  بازرگان Bazargan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  سیاهچشمه Siyahcheshmeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  کوهین Kuhin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  تاکستان Takestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ارداق Ardaq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  محمودآباد نمونه Mahmudabad-e Nemuneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  اقبالیه Eqbaliyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  قزوین Qazvin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  الوند Alvand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  بیدستان Bidestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  محمدیه Mohammadiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  خاکالی Khakali در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  آبیک Abyek در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  طالقان Taleqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  معلمکلایه Moalemkelayeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  رزمیان Razmiyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  لوشان Lowshan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  بره سر Barehsar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  جیرنده Jirandeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  توتکابن Tutkabon در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  دیلمان Deylaman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  شاهیندژ Shahindezh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  محمودآباد Mahmudabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  زرینه Zarrineh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  تکاب Takab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  ماهنشان Mahneshan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  دندی Dandi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  یاسوکند Yasukand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  امیرکالا Amirkala در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  بابل Babol در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  کیاکولا Kiyakola در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  کله بست Kalehbast در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  زرگرمحله Zargarmahalleh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  بهنمیر Behnamir در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  گتاب Gatab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  جویبار Juybar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  قائم شهر Qaemshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  ساری Sari در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  سورک Surak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  نکا Neka در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  رستمکلا Rostamkola در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  بهشهر Behshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  گالوگاه Galugah در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  نوکنده Nowkandeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  کوهیخیل Kuhikheyl در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  مرزیکلا Marzikela در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  شیرگاه Shirgah در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  زیراب Zirab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  پولسفید Polsefid در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  گالوگاه Galugah در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  فریم Farim در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  کیاسر Kiyasar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  خوشرودپی Khoshrudpey در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  خلیل شهر Khalilshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  آلاشت Alasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  چاورزاق Chavarzaq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  رستم آباد Rostamabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  زرین آباد Zarrinabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  سیردان Sirdan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  حلب Halab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  سوجاس Sojas در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  قیدار Qeydar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  آببر Abbar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  سلطانیه Soltaniyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  صائنقلعه Saeenqaleh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  هیداج Hidaj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  خرمدره Khorramdarreh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  ابهر Abhar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  منجیل Manjil در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  رودبار Rudbar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  خمام Khomam در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  سنگر Sangar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  لاهیجان Lahijan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  خشکبیجار Khoshkebijar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  لشت نشا Lasht-e nesha در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  کیاشهر Kiyashahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  کوچصفهان Kuchesfahan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  سیاهکل Siyahkal در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  آستانه اشرفیه Astaneh-ye Ashrafiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  رودبنه Rudbeneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  لنگرود Langerud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  کوموله Komoleh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  شلمان Shalman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  اوتاقور Otaqvar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  املش Amlash در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  رانکوه Rankuh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  رحیم آباد Rahimabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  سلماس Salmas در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  تازه شهر Tazehshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  خوی Khoy در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  فیرورق Firuraq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  ایوغلی Eyvoghli در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  خاروانا Kharvana در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  زونوز Zonuz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  بناب جدید Bonab-e Jadid در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  سفیانی Sufiyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  سیس Sis در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  شبستر Shabestar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  یامچی Yamchi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  کوشکسرای Koshksaray در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  خامنه Khameneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  شندآباد Shendabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  کوزه کنان Kuzehkonan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  شرفخانه Sharafkhaneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  تسوج Tasuj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  هادیشهر Hadishahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  جلفا Jolfa در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  قرهضی الدین Qarahziyaaddin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  سیاهرود Siyahrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  سردرود Sardrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  وایقان Vayqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  جعفرآباد Jafarabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  بیله سوار Bilehsowar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  گرمی Germi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  آمل Amol در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  کلاردشت Kelardasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  مرزن آباد Marzanabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  بلده Baladeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  دابودشت Dabudasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  چمستان Chamestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  پلدشت Poldasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  اصلاندوز Aslanduz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  پارس آباد Parsabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  آبشهمد Abeshahmad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  خمارلو Khomarlu در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  سرو Sero در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  سیلوانه Silvaneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  نظرکهریزی Nazarkahrizi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  خراجو Kharaju در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  قره حقاج Qarahaghaj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  تارک Tark در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  میانه Miyaneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  سراب Sarab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  ترکمانچای Torkamanchay در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  هشترود Hashtrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  تیک مداش Tikmedash در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  بستان آباد Bostanabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  شرابیان Sharabiyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  دوزدوزان Duzduzan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  رباط Rabat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  کانیسور Kanisur در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  پیرانشهر Piranshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  میاندوآب Miyandoab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  بوکان Bukan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  سقز Saqez در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  نالوس Nalus در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  نقده Naqadeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  محمدیار Mohammadyar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  گردکشانه Gerdkeshaneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  مهاباد Mahabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  میرآباد Mirabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  سردشت Sardasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  صاحب Saheb در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  سیمینه Simineh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  کشاورز Keshavarz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  باروک Baroq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  تازه کند اونگوت Tazehkand-e Ongut در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  مرند Marand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  سهند Sahand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  دیزج دیز Dizaj-e Diz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  شریفیه Sharifiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  فخرآباد Fakhrabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  اردبیل Ardebil در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  ارومیه Orumiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه اروميه قرار دارد.
شهر  رشت Rasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  زنجان Zanjan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز سفيدرود قرار دارد.
شهر  قم Qom در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  کرهرود Karhrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  اراک Arak در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  همدان Hamedan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز درياچه نمك قرار دارد.
شهر  کرمانشاه Kermanshah در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  خرم آباد Khorramabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كرخه قرار دارد.
شهر  تازه کند Tazehkand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز ارس قرار دارد.
شهر  سراباغ Sarabbagh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  شاهو Shahu در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مرزي غرب قرار دارد.
شهر  بندرگز Bandar-e Gaz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  لاواندویل Lavandevil در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  حویق Haviq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  لیسار Lisar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  بندر انزلی Bandar-e Anzali در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي تالش قرار دارد.
شهر  رودسر Rudsar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  کلاچای Kelachay در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  واجارگاه Vajargah در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  چابکسر Chaboksar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  رامسر Ramsar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  کتالم و سادات شهر Katalom va Sadatshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  تنکابن Tonekabon در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  خرم آباد Khorramabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  شیرود Shirud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  نشتارود Nashtarud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  عباس آباد Abbasabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  سلمانشهر Salmanshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  چالوس Chalus در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  کلارآباد Kelarabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  نوشهر Nowshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  رویان Royan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  نور Nur در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  ایزدشهر Izadshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز رودخانه هاي بين سفيدرود و هراز قرار دارد.
شهر  محمودآباد Mahmudabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  فریدونکنار Fereydunkenar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  سرخرود Sorkhrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  بابلسر Babolsar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هراز و قره سو قرار دارد.
شهر  کاریز Kariz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  اسفدن Esfeden در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  جندق Jandaq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  سربیشه Sarbisheh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز هامون هيرمند قرار دارد.
شهر  یونسی Yunesi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  بجستان Bajestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  بیدخت Beydokht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  قاسم آباد Qasemabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  جنگل Jangal در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  سلامی Salami در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  بایگ Bayg در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  کدکن Kadkan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  رباط سنگ Robatsang در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  ملک آباد Malekabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  فریمان Fariman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  قلندرآباد Qalandarabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  ایاسک Ayask در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  دولت آباد Dowlatabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  اسدیه Asadiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  گل Mud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  خوسف Khosf در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  خور Khur در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  طبس Tabas در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  دیهوک Deyhuk در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  بشرویه Boshruyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  سهقلعه Sehqaleh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  سرایان Sarayan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  نیمبولوک Nimboluk در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  قاین Qaen در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  آریانشهر Aryanshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  زهان Zahan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  حاجی آباد Hajiabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  عشق آباد Eshqabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  فردوس Ferdows در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  اسلامیه Eslamiyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  کاخک Kakhk در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  گناباد Gonabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  فیض آباد Feyzabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  خضری دشت بیاض Khezri-ye Dasht-e Bayaz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  رشدخوار Roshtkhar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  باخرز Bakharz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  تایباد Taybad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  خواف Khaf در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  سنگان Sangan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  مشهدریزه Mashhadrizeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  نشتیفان Nashtifan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  محمدشهر Mohammadshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  ریوش Riyush در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  خلیل آباد Khalilabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  کاشمر Kashmar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  کندور Kondor در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  بردسکن Bardaskan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  آنابد Anabod در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  ششتمد Sheshtamad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  تربت حیدریه Torbat-e Heydariyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  فرهادگرد Farhadgerd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  تربت جام Torbat-e Jam در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  نیلشهر Nilshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  نصرآباد Nasrabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  صالح آباد Salehabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  سفیدسنگ Sefidsang در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  احمدآباد نظام Ahmadabad-e Sowlat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  حصارگرمخان Hesargarmkhan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  لوجالی Lojali در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  باجگیران Bajgiran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  شیروان Shirvan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  اسفراین Esfarayen در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  فاروج Faruj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  پیشقلعه Pishqaleh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  راز Raz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  بجنورد Bojnurd در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  مراوه تپه Maravehtappeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  آشخانه Ashkhaneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  قاضی Qazi در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  شوقان Showqan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  سنخاست Sankhast در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  اینچه برون Inchehborun در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  گمشتپه Gomishtappeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  سیمین شهر Siminshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  آق قلا Aqqala در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  انبارالوم Anbaralum در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  خان ببین Khanbebin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  دالاند Daland در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  رامیان Ramiyan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  آزادشهر Azadshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  نوده خاندوز Nowdeh Khanduz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  نگین شهر Neginshahr در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  گنبد کاووس Gonbad-e Kavows در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  مینودشت Minudasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  گالیکش Galikesh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  کلاله Kalaleh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  شاهرود Shahrud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  سرخنکلاته Sorkhankalateh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  دیباج Dibaj در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  دامغان Damghan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  موجن Mojen در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  بسطام Bastam در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  کلاته خیج Kalateh-ye Khij در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  علی آباد Aliabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  فاضل آباد Fazelabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  بندرترکمان Bandar-e Torkaman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  کردکوی Kordkuy در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  میامی Mayamey در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  دراق Daraq در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  بیارجمند Biyarjomand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  قوچان Quchan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز اترك قرار دارد.
شهر  نوخندان Nowkhandan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  درگز Daregaz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  چاپشلو Chapeshlu در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  لطف آباد Lotfabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  صفی آباد Safiabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  نقاب Neqab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  جغتای Joghatay در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  سلطان آباد Soltanabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  سبزوار Sabzevar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  روداب Rudab در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  داورز Davarzan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  چکنه Chekeneh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  فیروزه Firuzeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  عشق آباد Eshqabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  نیشابور Neyshabur در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  خارو Kharv در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  قدمگاه Qadamgah در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  درود Darud در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  چناران Chenaran در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  شاندیز Shandiz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  طرقبه Torqabeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  رضویه Razaviyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  شهرزو Shahrezu در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  سرخس Sarakhs در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  مزداوند Mazdavand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  نوار Bar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  گلمکان Golmakan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  کلات Kalat در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  امیریه Amiriyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  جلین Jelin در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  ایوار Ivar در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  مشهد Mashhad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره قوم قرار دارد.
شهر  گرگان Gorgan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز قره سو و گرگان قرار دارد.
شهر  بیرجند Birjand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير لوت قرار دارد.
شهر  قهستان Qohestan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  طبس ماشین Tabas-e Masina در حوضه آبخیز با حوضه آبریز نمكزار خواف قرار دارد.
شهر  فراشبند Farashband در حوضه آبخیز با حوضه آبریز حله قرار دارد.
شهر  فیروزآباد Firuzabad در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  میمند Meymand در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  بنارویه Bonaruyeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز مند قرار دارد.
شهر  اندیمشک Andimeshk در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  مسجدسلیمان Masjedsoleyman در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كارون بزرگ قرار دارد.
شهر  استهبان Estahban در حوضه آبخیز با حوضه آبریز طشك – بختگان – مهارلو قرار دارد.
شهر  درچه پیاز Dorchehpiyaz در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  اصفهان Esfahan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز گاو خوني قرار دارد.
شهر  گرمه Garmeh در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  جاجرم Jajarm در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كوير مركزي قرار دارد.
شهر  کیش Kish در حوضه آبخیز با حوضه آبریز كل – مهران قرار دارد.
شهر  گوهران Gowharan در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  سردشت Sardasht در حوضه آبخیز با حوضه آبریز بندرعباس – سديج قرار دارد.
شهر  بندر امام خمینی Bandar-e Emamkhomeyni در حوضه آبخیز با حوضه آبریز جراحي و زهره قرار دارد.

فوری آموز

متن مقاله مطالعه نقشه ها و اطلاعات مکانی جغرافیایی محیطی طبیعیت شهری روستایی لوکیشن

وارد کردن XY بدون نصب برنامه و جانمایی ایکس و ایگرگ روی نقشه آنلاین

برای جانمایی مختصات ایکس و وای نقاط روی نقشه آنلاین گوگل و پیدا کردن نقطه روی عکس هوایی و تصویر ماهواره ای منطقه می توانید از ابزار تبدیل آنلاین مختصات UTM در گوشی همراه و مشاهده یو.تی.ام روی نقشه بدون نیاز به نصب برنامه استفاده کنید.

با این محصول شما بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای روی گوشی موبایل و یا روی لپتاپ می تواند مختصات UTM منطقه یا مختصات درجه دقیقه جغرافیایی منطقه را وارد کنید و نقطه مدنظر خود را روی عکس هوایی گوگل یا نقشه ماهواره ای مشاهده کنید. برای این منظور لازم است بعد از دریافت این محصول روی آن کلیک کنید و سپس مختصات ایکس و ایگرگ نقطه را در کادر مشخص شده وارد کنید. با زدن دکمه جستجو برنامه نقطه را روی سطح سیاره زمین برای شما پیدا میکند. در این مرحله می توانید مشخص کنید که با چه نقشه پایه ای زمین شما نمایش داده شود. می توانید این نقطه را روی bing map یا google maps یا openstreetmap مشاهده کنید.

طبق این راهنما شما می توانید بطور آنلاین نقاط چهارگوش زمین را روی نقشه جانمایی کنید و سپس فایل یو تی ام یا مختصات شیپ آن را دریافت کنید. لذا، وارد کردن XY بدون نصب برنامه و جانمایی ایکس و ایگرگ روی نقشه آنلاین یک روش کاربردی و موثر جهت اجرای فوری کارهای میدانی و تحلیل های روی زمین است.

این روش نیاز به هیچ تخصص خاصی ندارد و شما هرکجا که باشید چه در سر زمین یا در مهمانی می توانید از این ابزار برای جانمایی نقاط UTM ملک روی نقشه هوایی استفاده کنید.

قبل از کار با این ابزار پیدا کردن اعداد یو تی ام روی نقشه زمین می توانید ویدئوی راهنمای کار با این برنامه را مشاهده کنید.


آموزش رایگان کار با گوگل ارث در موبایل


دانلود فایل های گوگل ارث کاربری

دریافت نقشه های کمیاب برای نمایش در google earth

آموزش رایگان کار با گوگل ارث در موبایل