تغییرات املاک شهری در طول زمان


برای دانستن تغییرات شهرها و ساختمان ها و املاک در شهرها نیاز به داده های مکانی است. برخی از این داده ها را به راحتی حتی در گوشی تلفن همراه میتوانید مشاهده کنید. برخی دیگر از این نقشه های گذشته یک شهر ساختار تخصصی دارند که باید آنها را در برنامه های GIS یا CAD باز کرد. برای مثال طرح های توسعه و عمران ناحیه ای، طرح های تفصیلی و طرح های جامع شهری را شما می توانید در برنامه های تخصصی باز کنید و یا با کمک مشاوران GIS آنها را درک کنید و اطلاعات مورد نظر خود مانند نوع کاربری ها و تغییر مرز املاک شهری را از آنها بخواهید. اما نقشه هایی هم هستند که مانند برنامه های گوگل ارث تصاویر تاریخی شهر را نمایش می دهند. شما می توانید از این نقشه های در کار خودتان استفاده کنید.

برای مشاهده تغییرات املاک شهری در طول زمان می توانید آموزش ویدئویی مشاهده نقشه های تاریخی در گوگل ارث را مشاهده کنید.

این آموزش کار با نقشه های تاریخی را توضیح می دهد و می توانید بدانید چطور چیزهایی که در زمان های قدیم در شهر یا مکانی وجود داشته است را مشاهده و موقعیت آنها را بررسی کنید. علاوه براین شما یادمیگیرید چطور سیستم های مختصاتی مانند یو تی ام UTM و جغرافیایی را روی نقشه گوگل ارث پیاده کنید و برعکس نقاط روی گوگل ارث را بطور UTM کپی و در فایلی دیگر پیست کنید. نیازی نیست که اعداد مختصات را روی کاغذ یادداشت کنید.

در این آموزش دو مورد کار با سیستم های مختصاتی و کار با نقشه ها و عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای تاریخی آموزش داده شده است.

آموزش نقشه های تاریخی در google earth

برای مشاهده تغییرات املاک شهری در طول زمان می توانید آموزش نقشه های تاریخی گوگل ارث را مشاهده کنید.

کاربردهای این آموزش

می توانید بدانید آیا دیوار یا مرز زمین دو همسایه در طول زمان تغییر داشته است یا خیر

می توانید بدانید آیا در یک زمین زراعی در چه سالی سازه یا ساختمانی ساخته شده است و قدیمت یک بنا در یک زمین مزروعی و اراضی کشاورزی چند سال است. در نتیجه می توانید علایم و نشانه های وجود بنا در یک زمین را مشاهده کنید.