راهنمای خرید خانه در سال 1403

در این مقاله راهنمای خرید خانه در سال 1403 به این موضوع می پردازیم که قبل از خرید مسکن چه نکات و توصیه هایی را باید در نظر بگیرید.

خرید آپارتمان یکی از نیاز های ضروری و اولیه همه انسان ها از جمله زوج های جوان است. این نیاز اولیه امروزه تبدیل به یک آرزو و رویای خانه دار شدن برای بسیاری از مردم کشور تبیدل شده است. شرایط تورمی و درآمدهای اندک خانواده ها خرید مسکن را به یک پروژه عمری تبیدل کرده است. برای بسیاری از مردم خرید مسکن شاید بین ده تا 50 سال طول بکشد که بسته به شرایط درآمدی و موقعیت خانوادگی افراد می تواند بسیار متفاوت باشد. در فوری آموز ما سعی کردیم تمام پارامتر هایی که برای خرید خانه ضروری است را بصورت ابزارهای مدون و آماده طراحی کنیم. هدف ما این بود که هر شخصی در زمان خرید ملک بتواند تمام پارامترهای ضروری را بطور آماده مورد استفاده قرار دهد تا بهترین تصمیم خود را برای انتخاب مسکن مورد نظر خود داشته باشد.

در خرید مسکن کمترین بی توجهی می تواند رقم خیلی بالایی هزینه در برداشته باشد. بنابراین توجه به جنبه های مالی زندگی در خرید مسکن ضروری است. گاهی عده زیادی از خانواده ها و افراد بعد از اینکه سرمایه و دارایی های لازم مانند طلا و خودرو و امثال آن را با مشقات و سختی های بسیار جمع کرده اند، اکنون قصد خرید خانه دارند. اگر شما می خواهید خانه یا آپارتمان مورد نظر خودرا خریداری کنید باید بدانیدد که در این بازار تغییرات و گزینه ها و شرایط بسیار متفاوت است. مثلا دو خانه در یک ساختمان با متراژ واحد ممکن است اختلاف قیمت های قابل توجهی داشته باشند. گاهی دو آپارتمان با شرایط تقریبا یکسان داخل یک کوچه قیمت های بسیار متفاوتی اعلام می شوند. بنابراین می بایست بدانید که چه پارامترهایی روی قیمت خانه ها تاثیر می گذارد. می توانید در زمان فروش طلا یا خرید طلا به نرم افزار اکسل محاسبه قیمت طلا در طلافروشی ها دسترسی داشته باشد که براحتی فرمول طلافروشان را نشان می دهد.

از طرف دیگر در هنگام خرید خانه شما باید شرایط زمانی و شرایط اقتصادی کشور را نیز در نظر بگیرید. چون یک خانه در یک ماه سال به یک قیمت و در ماه بعد شاید به قمیت دیگری بیان شود. نکته ای که اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که مولفه های زمانی مانند اقتصاد کلان و شرایط تورمی و یا مولفه رونق و رکود بازار مسکن می تواند روی قیمت مسکن در ماه های مختلف سال تاثیرات متفاوتی داشته باشد.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که در زمان خرید ملک مبالغ بسیار بالایی پول جابجا می شود که هرچند برای عده ای از افراد جامعه رقم ناچیزی است ولی این ارقام برای جوانان و خانواده هایی که میخواهند برای اولین بار صاحب خانه شوند مبلغ بسیار بالایی است. گاهی شاید یک فرد تمام دارایی و سرمایه زندگی خود را بخواهد برای خرید خانه هزینه نماید.

در این مقاله راهنمای خرید خانه در سال 1403 قصد داریم پارامترهایی را که می تواند در زمان خرید خانه در نظر گرفت را برای شما توضیح بدهیم.

عامل قیمت ارز و طلا در بازار می تواند در تعیین قیمت مسکن ضروری باشد. طبق تحقیقات فوری آموز از نظر زمانی بهترین زمان برای خرید ملک در ماهه های خرداد و تیرهر سال است. خرید ملک در این زمان دلایل زیادی دارد که در سال 1403 بهترین تایم خرید مسکن برای ایرانیان است. از طرف دیگر در این زمان احتمالا قیمت سکه از حدود 49 میلیون تومان که قمیت اوج آن است شروع به کاهش می کند. شما می توانید امسال در این تاریخ طلاها و خودروی خود را نقد کنید با سایر پول نقد مبلغ خرید ملک را فراهم نمایید.

نکته دیگر این است که در خرید ملک می بایست برخی پارامترهای فنی و تکنیکال را در نظر بگیرید. از جمله این پارامتر هاه این است که تفاوت قیمت آپارتمان در طبقه 1 یا 4 یک ساختمان چقدر است، سن بنا یا سال ساخت چه میزان می تواند روی قمیت ملک تاثیرگذار باشد مثلا به ازای هر سال سن بنا قیمت ملک چقدر افت می کند، اگر آپارتمان پارکینگ داشته باشد یا خیر این موضوع چقدر میتواند روی قیمت ملک تاثیر بگذارد. بسیاری از این پارامتر ها وجود دارد که ما این موارد را در قالب یک فایل اکسل تهیه کردیم. شما کافی است این فایل اکسل ابزار آماده محاسبه قیمت آپارتمان را دانلود و طبق آموزش ویدئویی رایگان آن اقدام کنید. در این نرم افزار اکسل تحلیل های فنی و قیمت سنجی آپارتمان را می توانید قبل از خرید ملک انجام بدهید.

.

همچنین در فوری آموز یک فایل اکسل طراحی شده است که فرمول تبدیل اجاره و پیش آپارتمان را برای شما بصورت آماده محاسبه می کند. این مورد برای اجاره آپارتمان و یا این موضوع برای شما مهم است که اگر بخواهید بخشی از هزینه خرید مسکن خود را با اجاره دادن آن به مستاجران و یا رهن دادن ملک خود در زمان خرید تامین کنید می تواند مفید باشد. بنابراین در صورت اجاره دادن آپارتمان خود بعد از خرید آن می توانید از اکسل اکسل تبدیل پیش و اجاره آپارتمان استفاده کنید.

نکته دیگری که باید در زمان خرید آپارتمان به آن توجه داشته باشید این است که در زمان خرید یک مبایعه نامه توسط مشاورین املاک بین شما بعنوان خریدار و فروشنده تنظیم و امضا می شود. در این مبایعه نامه تمامی شرایط پرداخت و سایر شرایط قید می شود. در اینجا شما می تواند در صورتی که آپارتمان شما کلید نخورده است مبلغ ده تا 20 درصد از کل مبلغ را برای زمان تحویل سند پرداخت کنید. شرایط حقوقی مبایعه نامه را می توانید با مشاهده برگه آن در مشاورین املاک بطور کامل مطالعه کنید. چون این شرایط ممکن است در زمان معامله تغییر داده شود.

در موارد تخصصی تر افرادی که قصد خرید آپارتمان در شهرهای مختلف ایران را دارد می توانند به پارامتر هایی مانند موقعیت گسل های در اطراف یک شهر توجه داشته باشند. مطالعات بسیاری در جهان نشان داده اند که در زمان رخداد زمین لرزه بیشترین خسارات به ساختمان ها و مساکنی وارد می شود که در نزدیکی بیشتری به گسل ها احداث شده اند. بنابراین مشاهده نقشه گسل های کل شهرهای کشور می تواند قبل از خرید مسکن به شما راهنمایی کند که کدام مناطق را برای خرید ملک خود انتخاب کنید. با مشاهده نقشه گوگل ارث گسل های ایران می توانید ساختمان هایی که روی گسل و یا در نزدیکی گسل ها واقع شده اند را براحتی مشاهده کنید.

همچنین در قدیم برای خرید خانه از فال حافظ یا استخاره استفاده می کردند. امروزه اگر تصمیم گیری برای خرید چند فایل که مشاورین املاک به شما پیشنهاد دادند برای شما سخت است می توانید از روش TOPSIS یا مدل AHP استفاده کنید. در فوری آموز ما اکسل آماده مدل تاپسیس و یا مدل تصمیم گیری AHP را آماده کردیم و تمام فرمول ها را در آن تنظیم نمودیم که شما تنها با وارد کردین معیارهای خود می توانید کیس مناسب با متناسب با سلیقه و نیاز ها و شرایط خودتان انتخاب کنید. استفاده از این مدل ها به شما کمک می کند که براحتی بین چندین گزینه بهترین را که کاملا با سلایق و شرایط شما سازگار است انتخاب کنید.

نکته دیگر در راهنمای خرید خانه در سال 1403 و در زمان خرید ملک این است که جدیدا در کشور فرونشست زمین به دلیل کاهش سطح سفره های آب های زیرزمینی به فراوانی اتفاق افتاده است. گزارش های زیادی هرساله از فرونشست زمین در شهرهای ایران را شاهد هستیم که یکی از دلایل آن ساخت و ساز روی قنات های قدیمی است. امروزه با توسعه شهرها به سمت زمین هایی که سابقا کشاورزی بوده است بسیاری از ساختمان ها روی قنات های قدیمی ساخته می شوند. در فوری آموز ما نقشه قنات ها در گوگل ارث را بصورت فایل گوگل ارث تهیه و تنظیم کردیم که به انتخاب و تصمیم گیری ما در خرید ملک کمک کند.

نکته پایانی

برای بسیاری از ما ها مخصوصا در شرایط اقتصادی امروز، خرید خانه یکی از مهمترین تصمیمات و معامله های زندگی است. در این معامله چون مبالغ بالایی جابجا می شود کمترین غفلت و بی توجهی می تواند به قیمت چندین ماه درآمد شما تمام بشود. در زمان خرید ملک پارامترها و فاکتورهای زیادی را باید در نظر داشته باشید. ما در فوری آموز مهمترین این عوامل را بصورت ابزارها و نقشه های آماده خدمت شما ارائه کردیم که هرشخصی با هر زمینه کاری و تخصصی می تواند از آنها استفاده نماید. تهیه این ابزارها و نقشه ها برای این است که ما نخواستیم یک مقاله صرف مطالعاتی ارائه دهیم که بعد از خواندن همچنان موضوع برای شما گنگ باشد. بکارگیری این ابزارها برای این است که تصمیم گیری برای خرید ملک را برای ایرانیان به آسانترین روش ممکن عملی کنیم. برای شما که این مقاله راهنمای خرید ملک فوری آموز را مطالعه کردید و با ما همراه بودید آرزوی بهترین ها را داریم چون شما خانواده فوری آموز هستید.

در صورت خرید هریک از محصولات فوق، می توانید از مشاوره تلفنی بی طرفانه پشتیبانی مجموعه فوری آموز بهره مند شوید.

متن مقاله مطالعه نقشه ها و اطلاعات مکانی جغرافیایی محیطی طبیعیت شهری روستایی لوکیشن
متن مقاله مطالعه نقشه ها و اطلاعات مکانی جغرافیایی محیطی طبیعیت شهری روستایی لوکیشن
اسامی و نام روستاهای ایران در گوگل ارث
متن تصویر اسامی و مکان شهرهای ایران
alt test for Google Earth زلزله های ایران
this is alt text for image of Google Earth لندفرم های ژئومورفولوژی ایران
this is alternative text for Google Earth معادن فعال و غیر فعال ایران با اسامی مالکین و نوع معدن
alternative text for Google Earth زیست محیطی
تپه های باستانی
تصویر تالاب های کل ایران در گوگل ارث
مکان زلزله های 100 سال اخیر در گوگل ارث
نقشه گوگل ارث راه ها و جاده های سراسری ایران
مناطق خطر زلزله ها در ایران
تصویر محصول فایل گوگل ارث پهنه های زراعت دهه 40 و زراعی دهه 30 از روی عکس هوایی و نقشه توپوگرافی
تصویر محصول فایل گوگل ارث پهنه های زراعت دهه 40 و زراعی دهه 30 از روی عکس هوایی و نقشه توپوگرافی
تصویر محصول فایل گوگل ارث پهنه های زراعت دهه 40 و زراعی دهه 30 از روی عکس هوایی و نقشه توپوگرافی
تصویر محصول فایل گوگل ارث پهنه های زراعت دهه 40 و زراعی دهه 30 از روی عکس هوایی و نقشه توپوگرافی
تصویر محصول فایل گوگل ارث پهنه های زراعت دهه 40 و زراعی دهه 30 از روی عکس هوایی و نقشه توپوگرافی
چشمه های آب گرم و معادن آب گرم ایران در گوگل ارث
تصویر فایل گنبدهای نمکی ایران در گوگل ارث
تصویر محصول مرز کشورهای جهان در گوگل ارث در فوری آموز
متن جایگزین منطقه شهری محله و ناحیه شهری مشهد
حوضه های آبخیز اصلی و زیرحوضه های آبریز فرعی و آب منطقه ای ایران در گوگل ارث
تصویر نقشه بافت فرسوده تهران
نقشه مرز مناطق 22 گانه و نواحی محلات شهر تهران در گوگل ارث
موقعیت مکانی قنات های همه شهرستان ها در گوگل ارث
موقعیت مکانی قنات های همه شهرستان ها در گوگل ارث
موقعیت مکانی قنات های همه شهرستان ها در گوگل ارث
موقعیت مکانی قنات های همه شهرستان ها در گوگل ارث
موقعیت مکانی قنات های همه شهرستان ها در گوگل ارث
تصویر محصول دیجیتال با عنوان نقشه تیپ های خاک ایران
نقشه سد ها و مخزن سد در ایران
تصویر کالای دیجیتال نقشه گوگل ارث کاربری شهری خرم آباد لرستان
تصویر محصول خطر سیل و پهنه بندی سیلاب استان تهران
دانلود محصول گوگل نقشه های محتمل رانش زمین
دانلود محصول | لکه های مجاز کشاورزی آبی و مجوز چاه مصوب جهاد کشاورزی در در Google Earth
تصویر محصول گوگل ارث چاه های آب
لایه گوگل ارث زمین شناسی ایران
تصویر محصول دانلودی نقشه گوگل ارث مراکز درمانی تهران
ایکون محصول نقشه کی ام ال قنات های مجاورت شهر تهران
دانلود محصول نقشه گوگل ارث انبارهای جهانforiamooz
نقشه Google earth باغ ها بوستان ها و استخر های شهر تهران
لایه گوگل ارث راه آهن های کشور ایران
آیکون محصول نقشه گوگل ارض خطوط انتقال نیرو و (Google Earth) نیروگاه های ایران
دانلود نقشه و مشاهده گسل های ایران در Google Earth و بررسی آسیب پذیری
تصویر محصول نقشه گوگل ارث تقسمات اداری سیاسی شهرستان ها و دهستان های کشور مربوط به سال 1400
نگاره محصول فایل های کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و موقعیت دقیق تمام کارخانه ها و صنایع تهران
خطوط انتقال برق شهر تهران دکل های برق و موقعیت کابل کشی های برق تهران کدام مناطق و کدام ساختمان ها در نزدیکی دکل ها و کابل کشی های برق فشار قوی قرار دارند.
نقشه منابع آب و مخازن آب تهران به همراه تاسیسات آب کل تهران
موقعیت پمپ بنزین های تهران
نقشه محل های فرار اضطراری شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
فایل google earth کاربری های شهرداری و شورای شهر تهران. استعلام کاربری های شهر تهران
دانلود ویدئوی عکس های هوایی تاریخی در گوگل ارض