لایه های GIS شهر زنجان

لایه های GIS شهر زنجان


شهر زنجان، یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین شهرهای ایران در شمال غربی کشور است و همچنین مرکز استان زنجان است. آب و هوای مطبوع این شهر باعث شده تا زنجان به یک مقصد محبوب برای گردشگران تبدیل شود. فرهنگ و مهمان‌نوازی مردم زنجان، تمام ویژگی‌های خاص و عام آنها را در بر دارد. همچنین، در این شهر جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی وجود دارد که بازدید از آنها فوق العاده لذت بخش است.

زنجان با قدمتی بسیار طولانی یکی از شهرهای زیبا در شمال غرب ایران است و به عنوان مرکز استان و شهرستان زنجان، یکی از بزرگترین شهرهای این منطقه به حساب می آید. در سال ۱۳۸۹، زنجان به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر ایران شناخته شد و مساحت آن نزدیک به هشتاد و یک کیلومتر است. این شهر در حال حاضر معادن متعددی از جمله معادن معدنی و فلزی دارد و به طور کلی استان زنجان یکی از مهمترین استان‌های تولیدکننده معادن غیرفلزی در ایران به حساب می‌آید. همچنین، هر ساله به دلایل مختلف تعداد زیادی گردشگر به این شهر و استان سفر می‌کنند.


زنجان در شمال غربی استان زنجان در منطقه ای کوهستانی با ارتفاع 1663 متر از سطح دریا واقع شده است. اراضی ناهموار این شهر به دو دسته شمالی و جنوبی تقسیم می شود. این شهر تابستانی معتدل و زمستانی بسیار سرد دارد. از سه بخش به نام‌های «زنجانرود»، «قره پشتلو» و «مرکزی»، سه شهر و 12 دهستان تشکیل شده است.

شهر زنجان با توجه به موقعیتی که در مسیر ترانزیتی ایران و اروپا دارد و نقطه اتصال بخش‌های مرکزی غرب و شمال غرب ایران است، بزرگ‌ترین و شاخص‌ترین شهر استان زنجان و همچنین یکی از شهرهای ارزشمند است. سلطانیه، بنای بزرگ و باشکوه این شهر، یکی از بزرگترین و مشهورترین بناهای اسلامی ایرانی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

از معروف ترین رودخانه های این شهر می توان به قزل اوزن و زنجان رود و پل های تاریخی روی رودخانه زنجان رود به عنوان نمادهای معماری ایرانی- اسلامی اشاره کرد. تنوع اقلیمی این شهر باعث شده است تا منطقه ای چهار فصل با ظرفیت های بالاتر در زمینه گردشگری طبیعی ایجاد شود.

صنایع دستی مانند چاقوسازی، گلیم بافی، جاجیم بافی، چاروق دوزی، سفالگری، فیلیگران، قالی بافی، فلزکاری، مسگری، نقره‌سازی، موسیقی و تئاتر محلی، آداب و رسوم، سایر اموال فرهنگی و هنری و همچنین جاذبه‌های طبیعی مانند چشمه‌های آبگرم و … بناهای تاریخی زنجان از عوامل بسیار مهم در اقتصاد این شهر هستند.

مردم زنجان به زبان ترکی (آذربایجانی) با گویش زنجانی صحبت می کنند و پیرو شیعه هستند.


این محصول شامل اطلاعاتی درباره محصولی با عنوان “لایه های GIS شهر زنجان” است. لایه های GIS یا سامانه اطلاعات جغرافیایی، انواع داده ها و اطلاعات مکانی را در قالب لایه ها به نمایش می‌گذارند. در این محصول، لایه های مختلفی با ارتباط به شهر زنجان شامل کاربری های شهری، خیابان ها و راه ها، زیرساخت ها، خدمات شهری، منابع آلودگی، جمعیت و مسکن، بلوک های شهری و بسیاری از لایه های دیگر، قرار دارد. این لایه ها می توانند به منظور تجزیه و تحلیل جامعه برنامه ریزی شهری، مدیریت منابع و مسائل زیست محیطی، برنامه ریزی ترافیک و بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده شوند.
این محصول شامل لایه های GIS شهر زنجان است. انواع لایه هایی مانند کاربری های شهر زنجان، خیابان ها و راه ها، زیرساخت ها، خدمات شهری، منابع آلودگی، جمعیت و مسکن، بلوک های شهری، و بسیاری از لایه های دیگر است.

لایه های GIS شهر

این محصول شامل بیش از 25 لایه GIS است

پست های برق شهر زنجان

جایگاه های سوخت و پمپ بنزین های شهر زنجان

نقاط شهری شهر زنجان

گسل های فرعی و گسل های اصلی شهر زنجان

رودخانه ها شهر زنجان

پل ها و تونل های شهر زنجان

راه ها و جاده ها شهر زنجان

خیابان های داخل شهر شهر زنجان شهر زنجان

راه آهن شهر زنجان

خطوط انتقال نیرو برق شهر زنجان

پارک ها و فضاهای سبز شهری شهر زنجان

مراکز فرهنگی هنری شهر زنجان

کتابخانه ها سالن مطالعه شهر زنجان

ایستگاه های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر زنجان

مراکز خدمات درمانی و درمانگاه ها شهر زنجان

کاربری های وضع موجود شهر زنجان

کاربری های پیشنهادی شهر زنجان

مسیل ها و کانال های انتقال آب شهر زنجان

ایستگاه های راه آهن شهر زنجان

پایانه های مسافربری درون شهری و برون شهری شهر زنجان

اماکن متبرکه شهر زنجان

مراکز درمانی و بیمارستان ها شهر زنجان

ورزشگاه ها و استادیوم ها شهر زنجان

آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهر زنجان

اماکن نظامی امنیتی شهر زنجان

محدوده های قانونی شهری شهر زنجان

مرز شهرستان

بلوک های جمعیتی به همراه داده های جمعیت شهر زنجان

منطقه آموزشی شهر زنجان

حوزه های جمعیتی طبق لایه های سازمان آمار شهر زنجان

مرغداری و دامداری شهر زنجان

گورستان ها و مقبره ها شهر زنجان


دانلود لایه های GIS سایر شهر های استان زنجان

لایه های GIS شهر ماهنشان استان زنجان

لایه های GIS شهر قیدار استان زنجان

دانلود لایه های GIS شهر خرمدره استان زنجان

لایه های GIS شهر سلطانیه استان زنجان

دانلود لایه های GIS شهر ایجرود استان زنجان

لایه های GIS شهر زنجان


برای خرید لایه های GIS شهر زنجان بوسیله دکمه خرید زیر اقدام کنید.