بهترین روش سرمایه گذاری در بازارهای پولی کدام است؟

چطور ما می توانیم بهترین طرح های سرمایه گذاری را شناسایی و ارزیابی کنیم؟

کدام زمینه ها و سرمایه گذاری ها می توانند سوددهی بیشتری داشته باشند؟

درک اینکه بهترین روش سرمایه گذاری در بازارهای پولی کدام است نیازمند دانستن برخی مفاهیم مدیریت مالی و هوش اقتصادی شما است. هرچه درجه هوش اقتصادی بالاتری داشته باشید بهتر می توانید سرمایه خود را مدیریت کنید.

متداول ترین روش هایی که سرمایه گذاران برای تجزیه و تحلیل مزایا و ریسک های مرتبط با سرمایه گذاری های بلندمدت در بازار سهام استفاده می کنند شامل تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال و تحلیل کمی است.

در این زمینه یک سرمایه گذار با تجربه به این فکر می کند که “چندماه” طول می کشد تا سرمایه اولیه من از طریق سوددهی این سرمایه گذاری به من بازگردد. به عبارت دیگر سرمایه گذاران حرفه ای به زمان بازگشت سرمایه اولیه فکر می کنند. هرسرمایه گذاری که زمان بازگشت سرمایه یا به عبارتی زمان دوبرابر شدن سرمایه کمتر باشد سرمایه گذاری بهتری است.

این امر نکته فوری آموزی هوشمندانه ای دارد و آن این است که یک سرمایه گذار حرفه ای و باتجربه به این فکر می کند که اگر کل سرمایه اولیه من بعد از هشت ماه از طریق جمع سود این سرمایه گذاری بدست آید. از ابتدای ماه 9 ام من پول خودم را پس گرفتم و یک منبع درآمد رایگان بدست آوردم. مثل این است که بطور مجانی هر ماه سودی به حساب من واریز می شود.

برای سنجش زمان دوبرابر شدن سرمایه گذاری یک فرمول اکسل طراحی شده است که به شما کمک می کند این زمان را راحت بدون نیاز  به تجربه های سنگین و بدون نیاز به آموزش فرمول های ریاضی محاسبه کنید.

دانلود اکسل محاسبه زمان دوبرابر شدن سرمایه گذاری و اکسل زمان بازگشت سرمایه اولیه

فرمول اصلی ROI این است: ROI = سود خالص / کل سرمایه گذاری * 100. به خاطر داشته باشید که اگر ضرر خالص در سرمایه گذاری خود داشته باشید، ROI منفی خواهد بود. سهامداران می توانند با استفاده از این فرمول ROI سهام خود را ارزیابی کنند: ROI = (درآمد خالص + (ارزش فعلی – ارزش اصلی)) / ارزش اصلی * 100.

برای برآورد شاخص ROE به اکسل پنج نسبت ضروری تحلیل بنیادی قبل از خرید سهام مراجعه کنید.

یک روش دیگر که سرمایه گذاران با تجربه و کارکشته بازار از آن استفاده می کنند سوددهی و جمع سودهای مرکب سرمایه گذاری است.

سرمایه گذاران حرفه ای به واقعیت اثر مرکب سود و کاسبی پی برده اند. آنها می دانند که چطور با سود و پول بدست آمده از یک سرمایه گذاری در همان کسب و کار و یا در شعبه های دیگر آن حرفه سرمایه گذاری کنند. چطور سود خود را دوبرابر و چند برابر کنند؟

در این روش معمولا سرمایه گذاران از روش سود مرکب در معاملات و سرمایه گذاری های خود استفاده می کنند که در ذهن آنها با احتمالاتی همراه است. اما از این میان موفقترین آنها که هرگز ورشکسته نمی شوند از روابط کمی این فرمول ها به جای حساب ذهنی استفاده می کنند. برای این منظور ابزار اکسل محاسبه سود مرکب سرمایه گذاری توسط فوری آموز ارائه شده است.

ابزار اکسل سود مرکب سرمایه گذاری به شما کمک می کند که بخش از تجربیات افراد حرفه ای را رایگان بدست آورید و از طرف دیگر بخشی از محاسباتی ذهنی پیرمردان ثروتمند را با نرم افزار انجام دهید و از آنها چندین گام جلوتر باشید.

برای مشاهده ویدئوی رایگان آموزش نرم افزار اکسل محاسبه سود مرکب سرمایه گذاری به این لینک مراجعه کنید.

در میان 7 نوع سرمایه گذاری برتر می توان به سهام، اوراق قرضه، صندوق های سرمایه گذاری مشترک، دارایی، صندوق های بازار پول، برنامه های بازنشستگی و بیمه نامه ها اشاره کرد.

ابزارهای تحلیل سرمایه‌گذاری، پلتفرم‌های نرم‌افزاری هستند که برای کمک به سرمایه‌گذاران در ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بالقوه، تجزیه و تحلیل ریسک، پیگیری عملکرد و تصمیم‌گیری مبتنی بر داده‌ها طراحی شده‌اند. آنها مجموعه ای از عملکردها را برای ساده سازی و خودکارسازی وظایف کلیدی مدیریت سرمایه گذاری ارائه می دهند.

در اینجا می خواهیم دو مورد از بهترین روش های عددی را برای ارزیابی سرمایه گذاری های مختلف بررسی کنیم.

فرض کنید شما در یک بازار هر روز یک درصد معینی سود بدست می آورید. در این صورت می توانید با فرمولی که در فایل اکسل سود مرکب سرمایه گذاری تنظیم شده است براحتی این سرمایه گذاری های مختلف را باهم مقایسه کنید.

در نرم افزارهای اکسل ارزیابی و برآورد سود مرکب سرمایه گذاری شما می توانید ببینید که در حالت های مختلف و در بازه های زمانی مشخص به انتخاب شما میزان سوددهی شما چقدر خواهد بود.

موفق ترین سرمایه گذاران در سهام سرمایه گذاری می کنند زیرا شما می توانید بازدهی بهتری نسبت به هر نوع سرمایه گذاری دیگری داشته باشید. وارن بافت با خرید سهام یک سرمایه گذار موفق شد و شما هم می توانید.

تصویر محصول دانلودی ابزار محاسبه سود مرکب معاملات بورس و رمزارز
تصویر محصول ابزار محاسبه زمان دوبرابر شدن سرمایه گذاری با سود مرکب عدد سرمایه