راهنمای استخراج اتریوم

راهنمای گام به گام استخراج اتریوم (Ethereum)

مشاهده سایر موارد مورد نیاز شما

راهنمای برای شروع ماینر اتریوم

شروع استخراج اتریوم بسیار آسان است. شما فقط یک واحد پردازنده گرافیک (GPU) نیاز دارید. با داشتن آن می توانید به راحتی اتر(Ether) تولید کنید. در اینجا می خواهیم برخی ویژگی های استخراج اتریوم را توضیح داده و به شما آموزش بدهیم که برای ماینینگ اتریوم با سوددهی مناسب چه کاری باید انجام دهید.

 

 

خلاصه ای درباره استخراج اتریوم

استخراج اتریوم یا همان ماینینگ اتریوم فرایند نگهداری لجر اتریوم بوسیله حل مسایل ریاضی پیچیده است. برخلاف استخراج بیت کوین، استخراج اتریوم تنها با یک GPU انجام می شود.

 

چطور استخراج اتریوم را شروع کنیم

گام 1: GPU ها را نصب و کامپیوتر خود را تنظیم کنید.

گام 2: یک والت اتریوم تهیه کنید

گام 3: به یک استخر ماینینگ اتریوم جوین شوید

گام 4: شروع به استخراج اتریوم کنید

 

برای توضیح مفصل تر درباره ماینینگ اتریوم ادامه این متن را بخوانید

 • نحوه استخراج اتریوم بطور خلاصه
 • آیا استخراج اتریوم مقرون به صرفه است؟
 • آیا استخراج اتریوم سودده است؟
 • سخت افزار ماینینگ اتریوم مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • الزاماتی که سیستم عامل استخراج اتریوم باید داشته باشد
 • راهنمای گام به گام استخراج اتریوم
 • نصب درایور ها
 • تهیه یک کلاینت (پیشرفته)
 • تهیه یک کلاینت (مبتدیان)
 • دانلود کردن ماینر
 • تنظیمات ویندوز
 • سایت استخراج اتریوم (جوین شدن به یک استخر ماینینگ)
 • شروع ماینینگ
 • سوالات متداوم
 • نتیجه گیری

ثبت نام در دوره آموزش کامل ارزهای دیجیتال از صفر تا صد با تضمین مهارت کامل


1: نحوه استخراج اتریوم بطور خلاصه

اساسا اتریوم بسیار شبیه به بیت کوین کار می کند. اتریوم، لجر تمرکززدایی شده ای است که بوسیله مشارکت کنندگان در شبکه تایید و به روز شده است.

اتریوم نیز مانند بیت کوین مستلزم ماینینگ است. تنها راه بروز کردن یک بلاک جدید از تراکنش های اتریوم ماینینگ آن بلاک است.

به هرحال، با اینکه این دو شباهت زیادی از نظر مفهومی به هم دارند، تفاوت های فنی قابل توجهی دارند. برخی از این تفاوت ها خیلی روشن تر است؛ مثلا، بلاکهای اتریوم هر 15 ثانیه یکبار اضافه می شود درحالیکه بلاکهای بیت کوین هر ده دقیقه یک بار اضافه می شوند (بطور متوسط).

پاداش های ماینرهای اتریوم شامل 2 ETH بعلاوه تمام هزینه های تراکنش و کدپردازی موجود در آن بلاکها و همچنین یک جایزه احتمالی به ازای آنکل های شبکه است.

در ارتباط با الگوریتم ماینینگ، اتریوم از یک الگوریتم هشینگ بنام Ethash استفاده می کند که متفاوت از هشکش بیت کوین است. Ethash با سخت افزار هشینگی که برای ماینینگ بیت کوین توسعه داده شد، ناسازگار است.

علاوه براین، این یک الگوریتم هارد-حافظه است. به این معنی که این الگوریتم طوری طراحی شد که دربرابر توسعه ایسیک های (ASIC) ماینینگ اتریوم مقاومت کند. در عوض، عمدا طوری طراحی شد که بهترین تناسب را با GPU ماینینگ داشته باشد.

 

عملیات مشابهی با اندک تفاوت برای استخراج بین کوین نیز بکار می رود.

 

نرخ هش، سختی، و قیمت

با فرض اینکه تعداد سخت افزارهایی که به ماینینگ اتریوم اختصاص داده شده اند رو به افزایش است، چرا تعداد بلاکهی استخراجی سریع تر نمی شود. چطور متوسط زمان بلاک 15 ثانیه ای ثابت مانده است؟

پاسخ این سوال “سختی” است

بلاک چین اتریوم با تنظیم خودکار سختی محاسبه ی حل یک بلاک توانست فواصل تقریبا 15 ثانیه ای را حفظ کند.  شما متوجه خواهید شد که سختی دقیقا هشریت را ردگیری می کند.

سوال واضح بعدی این است که مهمترین  چیزی که تغییرات نرخ هش و سختی را کنترل می کند، چیست؟

پاسخ این سوال “قیمت ” است

تصویر زیر نشان می دهد که تغییرات نرخ هش تابع قیمت است.

 

image002

نمودار اتریوم

لازم است بدانید که اتریوم طوری برنامه ریزی شده است که از یک سیستم اثبات کار که نیاز به ماینینگ ندارد به یک سیستم اثبات سهام که ماینینگ را بی فایده می کند، حرکت کند. مشخص نیست که این تغییر دقیقا چه زمانی اتفاق می افتد.

2: آیا اتریوم ارزش استخراج دارد؟

 • در اینجا برخی دلایل مفید بودن ماینینگ اتریوم فهرست شده است:
 • ماینینگ می تواند دلیل خوبی برای به صرفه کردن خرید یک GPU قدرتمند نو باشد
 • چون اتریوم به راحتی با بیت کوین ترید می شود، استخراج اتریوم می تواند روش خوبی باشد که شما به آرامی بیت کوین های بیشتری انباشت کنید
 • شما به راحتی می توانید اتریوم را در برخی از صرافی های اصلی (مانند io, Kraken, Gemini, Coinbase) به فروش برسانید و پول نقد دریافت کنید.
 • ماینینگ اتریوم می تواند بلیط ارزانی برای ورود به بازارهای اتریوم باشد که به خاطر بی ثباتی و نوسان زیاد طرفداران زیادی دارد. اگر شما یک تریدر خوش شانسی باشید شما می توانید سود خود را به حداکثر برسانید.
 • انباشت یک ذخیره خوب از اتریوم که هنوز در فاز اثبات کار است، می تواند در زمانی که این ارز به فاز اثبات سهام برسد، سود هنگفتی را به شما بدهد.
 • اگر شما به مفهوم اتریوم اعتقاد داشته باشید، شما می توانید با ماینینگ در شبکه اتریوم از ویس پشتیبانی کنید.

3: آیا می توان با استخراج اتریوم سود کرد؟

با درک بهتری که شما از ماینینگ اتریوم و مفاهیم مهمی مانند سختی کسب کردید، حالا زمان آن است که محاسبات اقتصادی بودن استخراج اتریوم را بررسی کنیم.

این مرحله خیلی مهم است و سعی کنید حتما آن را مطالعه کنید. ماینینگ درحالیکه سوددهی دارد در عین حال در صورتی که تصمیمات نادرستی بگیرید احتمال دارد برای شما هزینه بردار باشد و بازگشت سرمایه منفی داشته باشید.

 

هشدارهایی در خصوص سوددهی

اتریوم براساس یک زمانبندی قرار است در زمانی مشخص به مدل اثبات سهام تبدیل شود؛ به این معنی که دیگر قابل استخراج نخواهد بود. قبل از اینکه بطور جدی در این زمینه سرمایه گذاری کنید به شما توصیه می کنیم که در زمینه چشم انداز های آینده اتریوم تحقیق کنید.

درصورتی که GPU های شما برای ماینینگ سکه های دیگر تنظیم شوند و هزینه آنها با فروش دوباره آن بیشتر شود، GPU های شما به مرور مستهلک می شوند. این موضوع مخصوصا برای GPU هایی صدق می کند که بطور ثابت و پیوسته در حال ماینینگ هستند.

 

4: چه سخت افزار ماینینگ  ای را انتخاب کنیم؟ (بهترین سخت افزار ماینینگ)

با انتخاب GPU های مختلف در این ماشین حساب شما می توانید متوجه بشوید که کدام برای شما می تواند با توجه به قیمت، بهترین عملکرد را داشته باشد. (با توجه به نرخ هش و میزان ارز)

سیستم شما باید حتما 3 گیگ رم داشته باشد تا بتوانید اتریوم استخراج کنید. این در نتیجه DAG فایل رو به رشدی است که در فرایند کار استخر های اتریوم اثبات کار استفاده می شود .

 

5: برای استخراج اتریوم کامپیوتر ما چه الزاماتی باید داشته باشد؟

این راهنما بیشتر این کار را با استفاده از وییندوز 10 توضیح می دهد. البته برای لینوکس نیز قابل اعمال است. ولی پیکربندی کردن ویندوز راحتر و سریعتر است. فعلا ورژن مک موجود نیست.

درباره الزامات سایر سیستم ها مطالب زیادی در سایت foriamoz.ir موجود است. در این آموزش استخراج اتریوم ما توضیح می دهیم که چطور ریگ خودتان را با ویندوز تنظیم کنید.

شما باید مادربوردی تهیه کنید که اسلات های PCI-E کافی برای اجرای چندین کارت را داشته باشد

اگر از GPU های زیادی استفاده می کنید لازم است به ازای هر GPU اضافه، یک رایزر (riser) با توان PCI-E داشته باشید.

در خصوص تامین برق، باید چند بار چک کنید که PSU شما اتصالات کافی برای پشتیبانی از تعداد GPU های شما و همچنین ولتاژ لازم را برای کل سیستم شما داشته باشد. (سعی کنید برای اطمینان 10-15 درصد از این خصوصیاتی که گفتیم، بیشتر باشد)

بهتر است که CPU شما حداقل 4 گیگ رم داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که مادربورد، CPU و رم شما سازگاری لازم را باهم داشته باشند.

اطمینان حاصل کنید که دکمه پاور برای قطع و وصل کردن اتصال مادربورد وجود داشته باشید.

کیبورد، موس و مانیتور شما باید استاندارد باشد. اگر می خواهید ریگ خود را از دور کنترل کنید باید یک اتصال HDMI برای ریگ خودتان تهیه کنید تا بتوانید از دور به ویندوز وصل شوید.

در سایت فوری آموز شما می توانید اطلاعات جامعی درباره خصوصیات PCI-E مورد نیاز سیستم خود و برق سازگار با آن را مشاهده کنید.

نکته: اگر خواستید چندین ریگ داشته باشید، آنها را روی یک واحد تامین برق (PSU) وصل کنید، البته اگر سیستم امکان اتصال را بدهد.

مادامی که سیستم شما الزامات لازم را دارد، بهتر است یک GPU با حداقل 3 گیگ رم داشته باشید تا بتوانید به استخراج اتریوم اقدام کنید. بسیاری از لپتاپ های گیمینگ (بازی)، کارت و الزامات قوی دارند ولی به دلیل گرمای زیادی که ماینینگ اتریوم ایجاد می کند بهتر است از کامپیوتر رومیزی استفاده کنید.

بسیاری از محیط های مجازی که در آنها شما می توانید این خدمات را بطور مجازی خریداری کنید، اغلب GPU بالایی ندارند و یا خیلی سودده نیستند.

 

راهنمای گام به گام استخراج اتریوم روی PC  یا کامپیوتر شخصی

فرض ما این است که شما با ویندوز کار می کنید. پس ما در آموزش روی کار با این پلتفرم تمرکز می کنیم.

کل فرایند ایجاد یک والت، دانلود ماینر، پیکربندی و تنظیمات ویندوز و اجرای فایل بچ، کمتر از 10 دقیقه وقت می برد.

گام 1: وارد سایت amd.com بشوید و به قسمت “Support & Drivers” بروید. بعد GPU خود را انتخاب و کلید “Display Results” را بزنید.

 

 

درایور مربوطه را دانلود کنید. همچنین در سمت راست صفحه می توانید نسخه های قدیمی تر را نیز دانلود کنید. چون نسخه جدید برخی از درایور ها شاید با سیستم شما سازگار نباشند.

R9 باید از 15.12 استفاده کند.

RX 4XX  باید از 16.10 استفاده کند.

RX 5XX برای این سری بهتر است از اخرین نسخه استفاده کنید

image006

 

GPU مربوط به Nvidia  : برای گرفتن درایورهای Nvidia GeForce به سایت GeForce بروید.

image007

طبق معمول درایورها را نصب و کامپیوتر را ریستارت کنید. می تونید در قسمت device manager  چک کنید که درایورها بدرستی نصب شده اند .

image010

برخی ماینر ها با نصب همزمان GPU و درایور مشکل ندارند ولی برخی دیگر از ماینرها نیاز به این دارد که شما ابتدا درایور را نصب و سیستم را خاموش کنید. بعد در حالت خاموش بقیه GPU ها را کار می گذارید و بعد که کامپیوتر را روشن کردید ویندوز آنها را شناسایی می کند.

توجه داشته باشید که در زمان شناسایی، سیستم کمی کند می شود باید صبر کنید تا این فرایند تمام شود.

من هر دو روش را امتحان کردم و اگر شما در یکی از این دو روش به مشکل خوردید می توانید کل درایورها را لغو نصب کنید و مجدد با روش دوم اینکار را انجام دهید.

توجه داشته باشید که گام های دو تا چهار، درباره نحوه ساختن یک والت است. باید صبر کنید تا بلاکچین کامل اتریوم همگامسازی (sync) را انجام بدهید. اگر می خواهید خیلی سریع بقیه مطلب را بخوانید میتوانید این کار را برای بعد بگذارید و به گام چهار بروید و با استفاده از MyEtherWallet والت خود را ایجاد کنید.

برای مطالعه درباره ساخت wallet  بیت کوین نیز می توانید به سایت foriamooz.ir مراجعه کنید.

 

برای توضیح بیشتر درباره والت های اتریوم می توانید آموزش های ما را در سایت foriamooz.ir. مشاهده کنید.

شما همچنین می توانید mist  را نصب کنید که دارای رابط کاربرپسند و آشنایی است. بسته mist   کیف پول های اتریوم که شما برای کسب سود نیاز دارید را دریافت می کند. برنامهmist   دربرگیرنده مرورگر اتریوم با توابع مختلف ، پیام رسانی، شبکه اجتماعی، و آموزش هایی می باشد که می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

نکته: رسانه های اجتماعی برای دسترسی به منابع یادگیری مفید هستند. می توانید در این رسانه ها از افرادی که این کار را قبلا انجام داده اند، بپرسید که آیا در جایی از این فرایند مشکل داشته اند.

 

گام 2: یک کلاینت اتریوم تهیه کنید (برای افراد سطح پیشرفته)

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به foriamooz.ir و آموزش های سایت Ethereum Wallet  مراجعه کنید.

 

شما می توانید mist   را طبق تصویر زیر دانلود کنید.

image012

در قسمت دانلودها شما می توانید والت های دیگر را متناسب با ورژن سیستم خود دانلود کنید.

image014

 

فایل زیپ “Ethereum” را از حالت فشرده خارج کنید و توجه کنید که باید در همانجایی که extract کردید در همانجا با کلیک Ethereum app ، آن را نصب کنید.

image015

بلاکچین را دانلود کنید

در این مرحله ، باید منتظر بمانید تا بیت کوین اتریوم دانلود و همگامسازی شود. حجم فایل زیاد است و شما باید کمی منتظر بمانید.

تا زمانی که این دانلود صورت بگیرد، می توانید کمی با میست کار کنید تا با آن آشنا شوید. در محیط آن همه چیز کاملا روش است البته ممکن است باگ هایی داشته باشد.

 

والت خودتان را ایجاد کنید.

والت اتریوم خودتان را باز کنید و یک حساب جدید و یک قرارداد مبتنی بر والت ایجاد کنید. این حساب از شما آدرس پرداخت می گیرد که پاداش های ماینینگ شما را از طرف استخر یا مستقما از بلاکچین به آنجا انتقال دهد.

image016

حساب جدید خود را در محل مربوطه طبق تصویر وارد و یک نام ماینینگ و رمز امن تعیین کنید.

 

بعد از ایجاد حساب، والت را وارد و آدرس آن را در یک فایل تکست کپی کنید. این آدرس با 0x شروع می شود و برای دریافت پاداش های ماینینگ اتریوم آن را لازم دارید.

نکته ای مهم درباره Geth

نرم افزار میست، Geth را که یک رابط خط فرمان محبوب است در خود دارد. شما شاید بخواهید آخرین نسخه Geth را انتخاب کنید. شما می توانید تمام توابع میست را در این خط فرمان اجرا کنید. برنامه Geth به ماینر شما امکان می دهد که مستقیما به شبکه اتریوم وصل شوید اما نیاز به دانش برنامه نویسی دارد.

همچنان که در ماینینگ اتریوم و کدنویسی آن  حرفه ای می شوید، Geth برای شما مفیدتر خواهد بود. اما در حال حاضر این روش برای شروع ماینینگ اتریوم به شما توصیه نمی شود.

 

گام 2: یک کلاینت اتریوم تهیه کنید (برای افراد سطح مبتدی)

اگر نمی خواهید با برنامه میست برای دانلود بلاکچین اتریوم خیلی وقت صرف کنید، می تواند به سایت MyEtherWallet.com  بروید.

چک کنید که حتما سایت را درست پیدا کنید و از سایت های تقلبی استفاده نکنید.

پسورد را وارد و “Create New Wallet” را کلیک کنید.

image020

در این مرحله “Keystore file” را دانلود و ادامه بدهید.

image022

این کلید را یادداشت کنید.

اطلاعات خود شامل رمز، کلید خصوصی، و آدرس اتریوم را یادداشت کنید. بهتر است این اطلاعات را در یک فایل زیپ شده ذخیره کنید و در یک درایو ابری یا فلش خود نگهداری کنید نه در کامپیوتر.

 

در قسمت Save Your Address کلیک و  Keystore file را انتخاب کنید. بعد Select wallet file را بزنید و در مسیر سیستم Keystore file را انتخاب نمایید (اسم فایل با UTC شروع می شود).

image026

در این مرحله از شما خواسته می شود که پسورد خود را وارد کنید.

image028

زمانی که آنلاک کردید در قسمت پایین Your Address را  مشاهده کنید.

این آدرس والت اتریوم شما است که در زمان ماینینگ به آن احتیاج خواهید داشت. آن را در یک فایل تکست ذخیره و در جایی قابل دسترس در کامپیوتر خود نگهداری کنید.

مشکلی ندارد که این آدرس را در اختیار دیگران قرار بدهید چرا که بقیه باید به این آدرس برای شما پول واریز کنند و همچنین پاداش های ماینینگ شما باید به این آدرس پرداخت شود.

 

image030

 

گام 3: دانلود ماینر

ما می خواهیم از یکی از محبوب ترین نرم افزار های ماینینگ اتریوم با نام Claymore Miner استفاده کنیم. برای دانلود نرم افزار claymore  به این سایت مراجعه کنید.

به سایت مربوط به این نرم افزار بروید و آخرین نسخه آن که در حال حاضر 14.6 است را دانلود کنید. شما می توانید نسخه کاتالیست و کوبا را نیز تهیه کنید.

در زمان دانلود شاید ویندوز پیغام هشداری به شما بدهد که اگر از سایت اصلی دانلود می کنید توجهی به آن نکنید. بعد از دانلود آن را از حالت فشرده خارج کنید.

برای شروع ماینینگ ، تنظیماتی را باید روی ویندوز خود اعمال کنید.

برای اینکه کامپیوتر شما پیوسته کار کند و به حالت اسلیپ نرود ، در کنترل پنل در قسمت تنظیمات پاور تعیین کنید که هرگز به حالت sleep نرود.

وارد page file سیستم شوید و آن را روی 16384 مگابایت  تعیین کنید. برای اینکه در حین ماینینگ اتریوم مشکلی پیش نیاید بهتر است بروزرسانی ویندوز را غیرفعال کنید. اگر ترجیح می دهید که ویندوز شما بروز باشد این کار را گهگاهی خودتان انجام دهید. توجه کنید که برخی از اپدیت ها بصورت خودکار کامپیوتر را ریستارت می کنند.

تنظیمات windows defender  و انتی ویروس خود را طوری اعمال کنید که فایل اجرایی کلیمور را ویروس نشناسد و احتمالا آن را حذف نکند.

گام 5: سایت استخراج اتریوم (پیوستن به یک استخر ماینینگ اتریوم)

گام بعد این است که یک ماینینگ پول یا استخر استخراج اتریوم پیدا کنید و به آن جوین شوید. چرا که استخراج اتریوم بصورت سولو (تنهایی) خیلی به صرفه نیست و نیاز به انباری پر از GPU دارد.

پس اولین قدم شما انتخاب یک استخر ماینینگ اتریوم است. تعداد این استخرها خیلی زیاد است و ما دو مورد Nanopool و Etheremine را توصیه می کنیم. صفحه اصلی و یا قسمت هلپ سایت استخر دستورالعمل هایی دارد که شما را راهنمایی می کند که چطور کلیمور خود را به این استخر متصل کنید و شروع به ماینینگ اتریوم نمایید.

در این راهنمای استخراج اتریوم، ما از سایت Etheremine استفاده می کنیم. مستقیم در خود سایت Etheremine.org قسمتی  را با نام “Stratum mode using Claymore Miner” می بینید. فولدر کلیمور را که از فشرده خارج کرده بودید باز کنید. روی فایل تکست “Start”  کلیک راست و “Edit” را انتخاب کنید.

به سایت Etheremine.org برویند و متن ” Then start your miners by” را کپی کنید.

image032

بسته به مکان شما، نزدیک ترین سرور را انتخاب و متن سرور را بصورت زیر بروز کنید.

:eu1.ethermine.org4444

 

مناسب ترین سرور برای شما براساس مکان بصورت زیر است:

image034

 

در این مثال، من ماینینگ خودم را به شرق ایالات متحده بروز کردم. حالا فایل تکست شما باید اینطور باشد:

 

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethermine.org:4444 -ewal . -epsw x

 

در ادامه، به جای “<Your_Ethereum_Address>” آدرس والت اتریوم خودتان (که با  0x شروع می شود) را قرار دهید.

در قسمت “<RigName>” نامی برای ماینر خود انتخاب کنید، هر اسمی که می خواهید. مثلا ما در اینجا “MiningRig1” را انتخاب کردیم. حالا،  فایل شما باید بصورت زیر شده باشد:

 

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethermine.org:4444 –ewal 0x46064Df3e898488B19bC985A0973be51698bD6bb.MiningRig1 -epsw x

 

فایل خود را بصورت فایل بچ با فرمت bat سیو کنید. برای اینکار به قسمت Save as بروید ، نامی به آن بدهید و در آخر آن نام .bat را اضافه کنید. در قسمت سیو حتما “All Files” را انتخاب و بعد سیو کنید. تبریک ، شما ماین خود را ایجاد کردید. آن را در دسکتاپ ذخیره کنید که البته بعدا می توانید حذف کنید.

 

گام 6: شروع ماینینگ

با دوبار کلیک روی فایل بچ ماینینگ اتریوم شروع می شود . ماینر شروع به کار می کند. Setx را اجرا کنید و متغیرهای محیطی را وارد کنید. در اینجا GPU ها را ایجاد و فایل DAG را برای هرکدام از GPUهای خود بسازید. بگذارید 20 ثانیه اجرا شود و بعد برای نمایش سرعت نرخ هش s را کلیک کنید.

حالا میتوانید این نرخ را در ماشین حساب اتریوم وارد و درآمدخود را محاسبه کنید. برای اینکه درآمد خود را نظارت کنید به سایت Ethereum.org  بروید و در آنجا آدرس والت خود را در “Address Window” در بالای صفحه پیست کنید. روی دکمه “Check Status” کلیک کنید.

 

7: سوالات متداول درباره ماینینگ اتریوم یا استخراج اتریوم

آیا می توانم به جای GPU از CPU استفاده کنم؟

توجه داشته باشید که GPU ها بسیار سریع تر هستند و ماینینگCPU بازدهی ندارد و ارزش استخراج ندارد.  در فرایند ماینینگ اتریوم، حتی GPU های معمولی حدود 200 برابر سریع تر از CPU ها هستند.

 

آیا می شود از هر آدرس والت ETH برای ماینینگ استفاده کرد؟

شما می توانید از هر آدرس ETH برای ماینینگ استفاده کنید. اما برخی از صرافی ها ماینینگ را نمی پذیرند و یا اجازه واریزهای کم را نمی دهند . بنابراین، اگر مستقیما در داخل یک آدرس واریز-وب ماینینگ می کنید، خوب سایت را بررسی کنید. اگر والت هایی که در این سایت معرفی کردیم خیلی مناسب نبودند می توانید از سایت فوری آموز والت های مناسب دیگری را انتخاب کنید. فقط خوب چک کنید که والت انتخابی شما برای ماینینگ بصرفه باشد.

 

بهترین سایت های کلود ماینینگ کدام هستند؟

پاسخ کوتاه: سایت های ماینینگ اتریوم یا سرمایه گذاری های شبیه آن را نخرید.

حدود 99 درصد این سایت ها تقلبی هستند. هرچند تعداد کمی از سایت های ابری مدت زیادی مشغول فعالیت هستند، در اکثر سایت های ابری شخص ثالث واقعی درکار نبود که توان هش را فروخته باشد.

 

برخلاف بیت کوین، در استخراج اتریوم هیچ گونه محدودیت در میزان استخراج وجود ندارد. هر روز حدود 13500 اتر استخراج می شود.

 

سخن پایانی

امیدوارم که این راهنما برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که سوالی دارید در زیر این متن نظر بدهید. توجه داشته باشید که در این آموزش ما به مراحل پیشرفته ماینینگ نظیر اورکلوک و آندرولت، بیوس فلشینگ، کنترل و نظارت از دور، و ماینینگ دوگانه  نپرداخته ایم. در این زمینه ها شما می توانید به سایت foriamooz.ir مراجعه کنید.


برای مشاوره رایگان آموزش ارزهای دیجیتال فقط شماره خود را بگذارید. تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.ثبت نام در دوره آموزش کامل ارزهای دیجیتال از صفر تا صد با تضمین مهارت کامل


2 پاسخ
 1. مارتین
  مارتین گفته:

  یه سوال اگه ما بعد استخراج عداد ارقامی که در نظر گرفتن (0.05) برای برداشت به کیف پول اتومات واریز میشود یا نه؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *