تصویر مقاله محاسبه قیمت طلا و جواهرات

درصد سود طلا چقدر است؟

برای محاسبه قیمت و سوددهی طلا نیاز است چند عامل را در نظر بگیریم. با دانستن این پارامتر ها و ابزارهای ضروری شما می توانید بدانید که درصد سود طلا چقدر است و چطور این قیمت و درصد بدست می آید.

اگر شما می خواهید طلا برای نگهداری و یا پس انداز بخرید و یا اگر شما طلا فروش هستید و هر روز با خرید و فروش طلا سروکار دارید این نوشته و برنامه اکسل ویژه شما است. اتحادیه طلا و جواهر برای طلافروشان مبلغی را بعنوان سود در نظر گرفته است که این میزان هر سال ممکن است تغییر کند و گاهی برای چندین سال رقم آن ثابت است.

طلا فروشان در زمان فروش طلا درصدی را به عنوان سود برا قیمت طلا حساب می کنند. درصدی که بعنوان سود روی قیمت طلای شما توسط اتحادیه طلا و جواهر در نظرگفته شده است سقف مشخصی دارد و طلا فروشان با توجه به وضعیت رقابتی بازار و یا اینکه قیمت ها رو به بالا باشد و یا رو به پایین باشد این درصد را برای مشتری تغییر میدهند.

فرمول محاسبه سود طلا چطور محاسبه می شود؟

اینکه بدانید با چه فرمولی سود طلا را محاسبه کنید کار ساده ای است. برای مثال برای سود 7 درصد طلا قیمت هر گرم طلا ضربدر 0.07 می شود و این رقم به قیمت طلا اضافه می شود. برای راحتی بیشتر قیمت کل طلا را ضربدر 1.07 کنید. برای مثال اگر قیمت طلا هجده عیار 18 روی تابلو 3450000 تومان یا 34500000 ریال خرده است و طلایی که شما می خواهید بخرید 9 گرم باشد این محاسبه بطور زیر انجام می شود.

قیمت هر گرم ضربدر عدد 9 گرم می شود که نتیجه آن 310500000 ریال می شود. برای راحتی محاسبه قیمت طلا با اضافه کردن سود طلافروش شما کافی است مقدار قیمت طلای خام را ضربدر 1.07 کنید. با این کار شما مقدار 332235000 ریال یا معادل سی و سه میلیون و دویست و بیست و سه هزار پانصد تومان می شود. پس تنها کافی است مقدار درصد سود اعلامی طلافروشی یا اتحادیه را با یک عدد 1 قبل از آن ضربدر قیمت طلای خام کنید.

باید به یاد داشته باشید که علاوه برسود طلافروش شما می بایست مقدار اجرت ساخت یا درصد اجرت طلا را نیز به این رقم اضافه کنید. همچنین علاوه براین اجرت درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز به این رقم اضافه می شود که ارقام آن متفاوت است. برای اینکه بتوانید همه اینها را بطور دقیق و کاملا طبق فرمول اتحادیه طلا و جواهر محاسبه کنید از نرم افزار آماده اکسل محاسبه قیمت طلا در طلافروشی ها استفاده کنید. این نرم افزار به جای اینکه با ماشین حساب و با سردرگمی و گیجی این محاسبات را انجام بدهید به شما کمک می کند بطور دقیق و تمیز این حساب را انجام بدهید.

این برنامه اکسل محاسبه قیمت طلای فوری آموز به شما کمک می کند نه مانند پیرمردان با چرتکه و یا مثل میانسالان با ماشین حساب بلکه با اکسل روی لپتاپ براحتی هر زمان خواستید این محاسبه را انجام بدهید. می توانید ویدئوی رایگان کار با ابزار اکسل محاسبه قمیت طلا را مشاهده کنید.

نرم افزار اکسل محاسبه قیمت طلا

لازم به توضیح است که تمام ارقام این اکسل قابل تغییر است. شما می توانید رقم نهایی قیمت طلای 18 عیار یا 24 عیار اعلامی به مشتری را با درصد های سود متفاوت، با اجرت ساخت های متفاوت و با مالیات های مختلف بدست آورید. تنها لازم است در قسمت های مشخص ای اکسل قمیت طلا قیمت روز هر گرم طلای 18 عیار یا هرگرم طلای 24 عیار را مشخص کنید یعنی قیمتی اعلامی روی تابلو را وارد کنید. همچنین با توافق بین طلافروش و مشتری درصد سود صحبت شده را وارد کنید. همچنین اینکه طلا فروش می گوید مالیت می گیرد و یا مالیات نمیگیرد را با مقدار مالیات ارزش افزوده و یا مالیات صفر حساب کنید.

تصویر مقاله قیمت طلا در بازار
در این مقاله ارزیابی قیمت طلا و روش محاسبه طلا براساس وزن و اجرت ساخت، مالیات 1400 و کارمزد، و سود طلا فروش توضیح داده شده است.

اگر شما طلافروشی دارد بهتر است حتما از این ابزار فوق برای راحتی کار خود استفاده کنید. یکبار این نرم افزار اکسل را می خرید و هزاران بار از آن برای محاسبه قیمت طلا استفاده می کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *